Na blokádu saúdských hranic s Katarem doplatili tisíce velbloudů i jejich chovatelé

Na diplomatickou roztržku zemí Arabského poloostrova doplatily i tisíce katarských velbloudů, kteří uvízli v Saúdské Arábii. Hranice mezi oběma zeměmi jsou už víc než dva týdny uzavřené. Chovatelé ke svým zvířatům nesměli a až teď se dočkali jejich návratu z pastvin v sousedním státě.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velbloudi u pouštní hranice mezi Katarem a Saudskou Arábií | Foto: Naseem Zeitoon | Zdroj: Reuters

Velbloudi se po stovkách vracejí do katarské části pouště a jejich majitelé, kteří na ně dlouhé dny čekali, si mohou oddychnout. Tak jako Hamad, který si stěžuje na saúdské zacházení se zvířaty, a naopak chválí katarské úřady, které vyčerpaným velbloudům poslaly potravu a zásoby vody.

'Podporuje terorismus, rozvrací stabilitu.' Jak číst velké arabské tažení proti malému Kataru?

Číst článek

Další chovatelé naříkají, že se jim zvířata vrátila vyhladovělá a že některá stále chybějí. Braik Al Murri upozorňuje, že velbloudi mají hodnotu v přepočtu až dva miliony korun a že někteří strádání nepřežili.

Katarští beduíni jsou zvyklí v zimních měsících chovat své velbloudy na saúdském území, ani hranice moderních států tuhle tradici nezrušila. Až teď zvířata i jejich majitelé doplatili na sankce vůči Kataru, který podle názoru Saúdské Arábie a dalších zemí podporuje terorismus.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme