Po výbuchu se v Paříži sesula část budovy

Silná exploze otřásla dopoledne francouzskou metropolí Paříží. Část budovy se po výbuchu sesula. Podle hasičů by mohly být četné oběti, zatím ale žádné hlášeny nejsou. Zraněno je asi 24 lidí, z toho 4 těžce. Podle prvních odhadů policie byl příčinou exploze zřejmě únik plynu, nikoli teroristický útok. V celém okolí byl totiž před výbuchem cítit plyn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eiffelova věž | Foto: www.mediterranean.com

K výbuchu došlo v centru města, ve druhém pařížském obvodu. Podle hasičů se s největší pravděpodobností jednalo o výbuch plynu. Zničeno bylo několik pater administrativní budovy, ve které sídlili právníci, účetní a telekomunikační služby. Podle policie je pravděpodobnost, že se jednalo o trestný čin, téměř minimální. Sanitky zatím odvezly 12 zraněných. Přestože první zprávy hovoří o obětech na lidských životech, do této chvíle není známo, že by někdo výbuch nepřežil.

Podle svědků byla detonace velmi silná a způsobila obrovské škody hlavně uvnitř budovy. Plyn zřejmě vybouchl v některém z vyšších pater, třetím, čtvrtém nebo pátém. Do ulic přitom vylétlo množství střepů a kusů zdí. Tlaková vlna navíc rozbila okna okolních budov. Na místě zasahovalo 140 hasičů.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme