Ruská policie tvrdě zasáhla proti nepovolenému gay pochodu

Moskevská policie zatkla víc než dvě desítky účastníky nepovoleného pochodu homosexuálů. Aktivisté se pokusili uspořádat manifestaci i přes zákaz moskevské radnice. Podle svého tvrzení tak chtěli poukázat na porušování práv sexuálních menšin v Rusku, a to právě v den, kdy Moskva hostí finále soutěže o nejlepší píseň Eurovize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukončení gay demonstrace v Moskvě

Ukončení gay demonstrace v Moskvě | Zdroj: ČTK

Mítink zhruba třiceti demonstrantů u moskevské univerzity ale netrval dlouho - doslova během minuty tvrdě zakročily speciální zásahové jednotky a většinu aktivistů odvlekly do přistavených antonů. Akce tak měla stejný průběh jako pokus o demonstraci gayů v Moskvě před dvěma léty.

"Chceme upozornit na to, že práva sexuálních menšin v Rusku vůbec neexistují," řekla Českému rozhlasu aktivistka gay a lesbické komunity Irina Fetová. Krátce na to ji policie zatkla, stejně jako nejméně 25 dalších lidí, včetně organizátorů a dvou zahraničních aktivistů.

Ve stejnou dobu se v Moskvě na protest proti gay manifestaci odehrálo několik akcí nacionalistů a ortodoxních náboženských skupin. Žádné z nich ale moskevské úřady v demonstraci nebránily.

Přečtěte si také:
Historicky první průvod homosexuálů v Česku se neobešel bez konfliktů
Berlín má památník připomínající utrpení homosexuálů
Oslavujeme různorodost - pod tímto heslem se nesla letošní Gay paráda v Bruselu
Pokus o demonstraci gayů v Moskvě skončil rvačkami a zatýkáním
Polská policie zabránila střetu mezi homosexuály a jejich odpůrci

Lenka Kabrhelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme