Rusko ostřeluje Dněpropetrovskou oblast, Oděsa hlásí výbuchy a u Marhance zemřel muž

Jeden člověk zemřel a další dva utrpěli zranění, když ruská armáda v neděli ostřelovala ukrajinskou Dněpropetrovskou oblast. Kvůli ruským útokům jsou mrtví a zranění také v Chersonské oblasti a z Oděsy byly odpoledne hlášeny výbuchy.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky raketového útoku na Cherson z konce října (ilustrační foto)

Následky raketového útoku na Cherson z konce října (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Šéf vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak podle ukrajinských médií informoval, že Rusové z děl ostřelovali Nikopolský okres a dva muži ve věku 30 a 58 let utrpěli zranění a skončili v nemocnici. U Marhance při ruském útoku zemřel muž, který jel na kole.

V okamžiku se z města stala pevnost krveprolití a přežití, vzpomínají děti na obléhání Mariupolu

Číst článek

Jižní velení ukrajinské armády podle ruskojazyčného servisu britské BBC uvedlo, že ruská armáda za poslední den shodila nad obydlenými místy v Chersonské oblasti více než 50 leteckých bomb.

Šéf Chersonské oblasti Oleksandr Prokudin na telegramu zveřejnil záběry zničené školy. „Trosky, které donedávna bývaly škola,“ napsal k tomu. Uvedl také, že zemřeli dva lidé a šest dalších utrpělo zranění.

V neděli odpoledne byl vyhlášen protiletecký poplach v Oděse, zapojila se protiletecká obrana a úřady vyzvaly lidi, aby do konce poplachu zůstali v krytech. Informace o případných škodách zatím nejsou k dispozici.

hof, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme