Slovenský ministr financí nabídl demisi kvůli úniku informací

Slovenský ministr financí Ján Počiatek nabídl demisi kvůli své schůzce se zástupci finanční společnosti J&T. Ta je podezřelá, že získala důvěrné informace o plánovaném posílení slovenské koruny a vydělala na spekulacích takřka za jednu noc stovky milionů korun. Ministr financí ale žádný únik informací ze svého úřadu nepřipouští.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ján Počiatek | Zdroj: ČTK

Podle Jána Počiatka jsou všechna podezření účelová a vykonstruovaná a stojí za nimi především bývalý ministr financí. Svoje křeslo ale nabídl a očekává vyjádření premiéra Roberta Fica, který je momentálně na služební cestě.

Finančnímu skandálu čelí ministr od té doby, co bulvární deník Plus jeden den popsal jeho setkání s manažery společnosti J&T na jachtě v Monaku. Politologové se domnívají, že osud ministra financí záleží na tom, jaký bude mít jeho kauza dopad na voliče.

Slovenská média v souvislosti se skandálem citují i rozhovor českého premiéra Mirka Topolánka pro týdeník Ekonom, kde uvádí, že od šéfa slovenského kabinetu o změně kurzu koruny věděl s předstihem.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme