Válka v Gaze pokračuje, rakety ráno dopadly i na sever Izraele

Nejméně tři rakety dopadly ráno na sever Izraele. K útoku vedenému z libanonského území se zatím nikdo nepřihlásil. Izraelské dělostřelectvo odpálilo nejméně osm granátů do míst, odkud rakety vylétly. Ani jedna strana nehlásí žádné zraněné, protože munice dopadla do neobydlených míst. Opět se ale vynořují spekulace, kdo se pokouší v době izraelských útoků v palestinské Gaze otevřít druhou frontu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dým nad Gaza City | Zdroj: ČTK

Přesně tak se uvažovalo už minulý týden, kdy tři rakety zasáhly okolí města Nahárija a lehce zranili dva Izraelce. Ani tehdy se k útoku nikdo nepřihlásil a libanonská vláda ho ostře odsoudila.

Autorství podobných akcí popírá libanonské šíitské hnutí Hizballáh, To sice kontroluje jih Libanonu zároveň se ale hlásí ke dva roky starému příměří s Izraelem.

V obou zemích se předpokládá, že útoky podniká některá palestinská frakce, která tak reaguje na izraelskou ofenzívu v Gaze. Například Lidová fronta pro osvobození Palestiny - všeobecné velení se k útokům nepřihlásila, ale ani odpovědnost nepopřela.

Přečtěte si také:
Izraelský tisk: Premiér Olmert prodlužuje válku proti vůli svých ministrů

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme