Babiš: Pokud se nenajde investor pro OKD, vstoupí do procesu stát

Ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO navrhne vládě, co dál se společností OKD, pokud se nenajde do konce února vhodný soukromý investor. Andrej Babiš o tom informoval po jednání s ministrem průmyslu Janem Mládkem z ČSSD, odbory a zaměstnavateli o situaci černouhelných dolů v úpadku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

„Samozřejmě bych radši počkal do konce února. A podle toho, jak dopadne prodejní proces, který jde mimo stát, který realizuje vlastně management, se k tomu stát postaví. A potom do toho může vstoupit a firmu provozovat,“ řekl k situaci Babiš.

Komu patří elektrárny u Těrlické přehrady? Spor OKD s vodohospodáři zřejmě skončí u soudu

Číst článek

Podle Mládka chtěl Babiš OKD svěřit státnímu podniku Prisko. Konkuroval by tím návrhu šéfa průmyslu, aby společnost, která je od loňského května v úpadku, koupil za korunu státní podnik Diamo. „Nejkompetentnější pro tuto operaci je státní podnik Diamo, který má zkušenosti s hornickou činností,“ myslí si Mládek. Babiš tuto spekulaci nepotvrdil.

Pokud Diamo firmu nekoupí a nepřijde ani nabídka od soukromého investora, hrozí dolům podle Mládka 12. dubna konkurz.

V Prisku má akcionářská práva ministerstvo financí, v Diamu ministerstvo průmyslu. Stát loni přes Prisko půjčil OKD 700 milionů korun.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme