Škoda Auto obnoví výrobu. Kvůli nedostatku čipů byla většina linek zavřená dva týdny

Automobilka Škoda Auto v pondělí ráno obnoví po dvoutýdenní odstávce výrobu ve většině výrobních provozů, řekl v neděli Radiožurnálu předseda odborů Škoda auto Jaroslav Povšík. Důvodem odstávky byl nedostatek čipů, které se používají v palubní elektronice.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výrobní linka Škody Auto

Firma se během ní soustředila na dokončení zhruba 10 000 rozdělaných vozů. Ilustrační foto | Zdroj: Škoda Auto

„Většina výrobních provozů společnosti Škoda Auto obnoví výrobu po dvoutýdenní odstávce v neděli, tedy dnes, počínaje noční směnou od 22.00,“ řekla mluvčí Kamila Biddle. Výjimku při odstávce tvořila jedna linka v Kvasinách.

Firma se během ní soustředila na dokončení zhruba 10 000 rozdělaných vozů. Dlouhodobě se počet nedodělaných vozů pohyboval mezi 30 000 a 50 000.

Předseda odborů Škoda auto Jaroslav Povšík upřesnil později pro Radiožurnál, že k obnově dojde nakonec v pondělí ráno. „Začneme testováním zaměstnanců, kteří se po delší době vrátí z různých lokalit. Abychom měli jistotu.“

Automobilky a jejich dodavatelé by mohli využití program Antivirus, shodla se tripartita

Číst článek

Zaměstnanci automobilky Škoda Auto zůstali doma za 80 procent průměrného platu, do kterého spadají například i mimořádné roční bonusy. Náhrada mzdy tak zhruba odpovídá dennímu výdělku. Náhradu mzdy dostávali také agenturní zaměstnanci.

Automobilka již dříve avizovala, že kvůli kritickému nedostatku je ohrožena výroba nových automobilů pravděpodobně až do konce roku. Hrozí tak výrazné omezení nebo kompletní zastavení výroby.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

bar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme