Na Letní filmovou školu nebude mít volný přístup veřejnost. Bezpečnostní opatření ještě schválí hygiena

Letošní Letní filmová škola (LFŠ) v Uherském Hradišti nabídne kvůli epidemii koronaviru program jen pro akreditované návštěvníky. Nebudou se konat žádné akce, na které by měla volný přístup veřejnost. Novinářům to v pondělí v Uherském Hradišti po jednání organizátorů přehlídky s vedením města a hygieniky řekla ředitelka LFŠ Radana Korená. Dosud se podle ní na přehlídku akreditovalo 1500 lidí, loni jich bylo asi 5400.

Tento článek je více než rok starý.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé před festivalovým kinem Hvězda v Uherském Hradišti

Lidé před festivalovým kinem Hvězda v Uherském Hradišti | Foto: Helena Fikerová | Zdroj: AČFK

LFŠ se uskuteční od 7. do 12. srpna, původně byla naplánovaná na přelom července a srpna, kvůli pandemii koronaviru ji organizátoři přesunuli na pozdější termín a zkrátili. Diváky čekají kvůli koronaviru přísnější hygienická a bezpečnostní opatření.

Pro veřejnost se tak například neuskuteční akce na náměstí, kde se konaly koncerty či projekce letního kina.

Nárůst nových případů koronaviru s koncem týdne zpomalil. V neděli se nákaza potvrdila u 115 lidí

Číst článek

Filmový program bude jen v kinech či v jiných promítacích místech, také doprovodný program bude v místech, která budou ohraničená a budou na něj vpuštěni jen lidé s akreditací.

Pořadatelé také například změní rozmístění stanů, ve kterých se koná program, aby byly dále od sebe. „Museli jsme rozvolnit i filmový program, bude potřeba sály po každé projekci dezinfikovat,“ uvedla Korená.

Pořadatelé připravili plán opatření, v pondělí jej předložili hygienikům, kteří jej posoudí a ve čtvrtek by měli sdělit své případné připomínky.

Největší kapacita v jednom sále na LFŠ je podle Korené 400 míst, proto nebude problém dodržet všechna nařízení. Pořadatelé budou ještě aktualizovat program a upraví webové stránky, je pravděpodobné, že přijede i méně hostů.

Situace v kraji

Pořádat letošní přehlídku je podle Korené mnohem náročnější než v minulých letech, zejména kvůli měnícím se podmínkám, také po finanční stránce.

„Cítíme, že je důležité, abychom i dalším organizátorům ukázali a podpořili je v tom, že organizovat akce a dělat cokoliv pro lidi smysl má. Potřebujeme žít, nemůžeme žít solitérně, potřebujeme se naučit, jak to teď s covidem udělat,“ uvedla Korená.

Ředitelka krajské hygienické stanice Eva Sedláčková v pondělí uvedla, že z epidemiologického hlediska je Zlínský kraj na relativně dobré úrovni, je zde jen jedno ohnisko nákazy, a to ve Vlčnově na Uherskohradišťsku.

Podle Sedláčkové tam od pátku přibyly dva nové případy nákazy a situace se tam zřejmě uklidňuje. Na Uherskohradišťsku je podle pondělních informací krajské hygienické stanice od začátku epidemie 200 případů nákazy koronavirem, z toho 141 lidí se již vyléčilo.

Tradiční přehlídku zahájí projekce snímku Havel. Zakončovacím filmem bude Krajina ve stínu, novinka režiséra Bohdana Slámy, která bude v Uherském Hradišti uvedena ve světové premiéře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme