V USA se za necelý milion dolarů vydražil ručně psaný text k hitu Hey Jude od Beatles

Za 910 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 22,5 milionu korun, se ve Spojených státech vydražil Paulem McCartneym ručně psaný text písně Hey Jude, kterou časopis Rolling Stones považuje za nejlepší skladbu skupiny The Beatles. Na twitter to oznámil kalifornský aukční dům Julien's Auctions, který dražbu organizoval. Agentura Reuters poznamenala, že výsledná sumu je devětkrát vyšší, než činil odhad.

Culver City (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„PRODÁNO za 910 tisíc dolarů!“ napsal o textu, který McCartney napsal černým popisovačem, v noci na sobotu aukční dům. Papír s textem byl použit ve studii při nahrávání.

Během páteční aukce nazvané Beatlemania, která byla organizována u příležitosti 50. výročí rozpadu legendární kapely, byla mimo jiné prodána i blána na basový buben s logem skupiny. Blána z prvního severoamerického turné kapely vyšplhala na cenu 200 tisíc dolarů (4,9 milionu korun).

Aukce nabízela přes 250 předmětů včetně popelníku, který bubeník Ringo Starr používal v nahrávacím studiu na Abbey Road v Londýně. Ten byl prodán za 32 500 dolarů (800 tisíc korun).

Beatles za dobu své zhruba desetileté existence natočili 13 řadových alb a jsou komerčně nejúspěšnější hudební skupinou všech dob. Podle odhadů už v roce 1985 překročil prodej s jejich nahrávkami miliardu nosičů, z toho dvě třetiny si lidé koupili až po rozpadu skupiny.

Česky píseň Hey Jude nazpívala koncem 60. let Marta Kubišová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme