V Karlových Varech je už vše připraveno na filmový festival

V Karlových Varech začíná v pátek 1. července 46. ročník mezinárodního filmového festivalu. Již dnes ráno tam začal prodej vstupenek na letošní projekce. Podle organizátorů je hotel Thermal, centrum filmového festivalu, připraven a i tentokrát některé pozvané filmové osobnosti dostanou festivalové ceny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodej vstupenek na letošní filmový festival v Karlových Varech byl zahájen 30. června v hotelu Thermal. | Zdroj: ČTK

„Magda Vášáryová přijíždí ke světové premiéře zrekonstruované Markety Lazarové od Františka Vláčila. Cenu prezidenta převezme Turturro a Bregovič. Judi Denchová převezme velkou cenu Křišťálový globus za přínos světové kinematografii,“ řekl prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška.

Den před zahájením přehlídky ještě desítky lidí dolaďují technické detaily, ale už se také tvoří první fronty na lístky. Už dnes ráno vyzkoušeli připravenost pořadatelů nedočkaví návštěvníci, kteří se vydali pro první vstupenky. Jak aktuálně zveřejnily webové stránky filmového festivalu, v Karlových Varech pršelo, přesto se v Thermalu už od rána od půl osmé vytvořily fronty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vše podstatné o organizaci letošního Karlovarského filmového festivalu ve Světě o druhé na Rádiu Česko.mp3

Pokladna v Thermalu otevřela v 9 hodin ráno, v 10:30 ale už fronty opadly a byly i první vyprodané filmy – páteční projekce filmu „Hanna“ a sobotní projekce filmu „Kůže, kterou nosím“ od španělského režiséra Pedra Almodovara. Návštěvníci ale i nadále mají šanci tyto snímky vidět, pokud si na ně dopředu rezervovali vstupenky. Další lístky z nevyzvednutých rezervací budou uvolněny do prodeje hodinu před projekcemi těchto filmů.

Na místě je k dispozici je 24 pokladen. Nejvíc je jich v prostorách hotelu Thermal, dvě pokladny budou rovněž u Grandhotelu Pupp. Podle organizátorů se o provoz pokladen a veškerého zázemí stará 70 až 90 lidí a nechybí ani odpovídající záloha pro nepředvídané události. Vstupenky se budou během festivalu prodávat od rána až do pozdních nočních hodin.

Možnosti rezervace lístků

Už v pondělí byly také spuštěny rezervace přes internet, do kterých bylo uvolněno deset procent lístků. Tyto lístky se vyprodaly během prvních dvaceti minut od spuštění. Většina vstupenek však bude v prodeji až přímo na festivalu.

Velmi žádané filmy:
Sekce Horizonty:
Strom života, Terrence Malick, vítěz Cannes
Rozchod Nadera a Simin, vítěz z Berlína
Le Havre
Kluk na kole

Almanya, zajímavý a zábavný a aktuální film o turecké migraci v Německu
Markéta Lazarová, digitálně restaurovaná kopie bude mít světovou premiéru na letošním festivalu
Sekce na východ od západu:
Nic proti ničemu, český film ve světové premiéře
Viditelný svět, slovenský film, hlavní role Ivan Trojan

Devadesát procent lístků si tam zájemci budou moci zakoupit na pokladnách, a to jak jednotlivě, tak i formou nákupu Festival Passů. Festival totiž prezentuje jako svou prioritu to, aby diváci, kteří na festival přijedou, mohli získat lístky přímo na místě.

Jinak ale webové stránky festivalu nabízejí i další možnosti rezervace lístků, a to s podrobnými návody, jak na to. Umožňují například rezervaci lístků přes SMS nebo i přes rezervační systém přímo na webových stránkách.

Nově je možné si lístky rezervovat i přes aplikaci festivalu pro iPhone a Android. Přesný popis, jak na to, lze najít na webových stránkách. Přímo v aplikaci si najdete i film, který chcete vidět, u něj kliknete na „Rezervační SMS“ a vyplníte své ID a PIN ze svého Festival Passu a tím zašlete rezervační SMS, kterou si zarezervujete vybraný film.

Výběr z téměř dvou set filmů

Festivaloví návštěvníci si letos mohou vybírat téměř ze dvou stovek filmů, přesně ze 199. Z toho velká většina budou celovečerní hrané a dokumentární snímky, pak kolem dvacítky krátkých snímků.

Podle uměleckého režiséra festivalu Karla Ocha bude na festivalu uvedeno kolem 50 filmařských debutů a asi 60 filmů premiérových, ať už půjde o první uvedení v Evropě nebo ve světovém měřítku.

Zahajovací film, jímž tentokrát bude britský snímek Jana Eyrová, letos uvidí i veřejnost. Z Thermalu totiž bude po zahájení festivalu kopie převezena do opraveného letního kina na další projekci.

Martina Mašková, Martina Vacková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme