Štafeta českých biatlonistů si v Anteselvě připsala nejhorší výsledek v sezoně

Štafeta českých biatlonistů Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec obsadila ve Světovém poháru v italské Anterselvě dvanáctou příčku. Vítězství vybojovali nejlépe střílející Francouzi před druhými Švédy a německým kvartetem.

Ondřej Moravec | Zdroj: Reuters

Po zrušení štafety biatlonistek kvůli mlze komplikovalo počasí, tentokrát ale husté sněžení, i start mužů, který musel být o půlhodinu odložen. Čechům to však neprospělo, po úsecích Šlesingra a Kupčíka figurovali s odstupem téměř tři a půl minuty na čtrnáctém místě.

Zrušená štafeta zakončila v Anteselvě bláznivý týden biatlonistky Soukalové

Soukup vytáhl české barvy o dvě místa výše a Moravec projel cílem dvanáctý se ztrátou přes čtyři minuty na Francii. Jen na střelnici svěřenci trenéra Ondřeje Rybáře ztratili na vítěze přes minutu a půl.

Pro biatlonisty je dvanácté místo nejhorším výsledkem v sezoně. V německém v Ruhpoldingu dojeli před deseti dny pátí a v předešlých závodech byli sedmí a devátí. Závěrečnou přípravu na olympiádu absolvují muži ve slovinské Pokljuce.

Závody SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Francie (S. Fourcade, Boeuf, Beatrix, M. Fourcade) 1:14:34,1 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Švédsko (Arwidson, Ferry, Lindström, Bergmann) -2,6 (1+5), 3. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -38,8 (1+10), 4. Norsko -1:34,6 (2+11), 5. Rakousko -2:33,4 (0+8), 6. Kanada -2:41,4 (2+11), ...12. ČR (Šlesingr, Krupčík, Soukup, Moravec) -5:05,9 (0+9)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít