Hokejisté v Soči bloudili, halu ale nakonec našli a pochvalovali si podmínky

Čeští hokejisté si poprvé zatrénovali v hale Bolšoj, kde je ve středu čeká první utkání olympijského turnaje. Na trénink ale dorazila osmička hráčů z evropských soutěží s malým zpožděním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní tým při tréninku. Zleva Lukáš Krajíček, Tomáš Kaberle, Roman Červenka a Petr Nedvěd | Zdroj: ČTK

"Bylo to trochu komplikovanější, protože jsme to vzali druhou stranou, než jsme měli. Je to taková klasika, když se jde na první trénink pěšky. Autobusem nejezdím, na trénink to máme kousek. Jde o první den, pak si zvykneme," říká při vstupu do haly Bolšoj Jiří Novotný.

Postupně turnikety prošli všichni členové hokejové reprezentace. Malé problémy s průchodem měl ale skoro každý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté před prvním tréninkem v Soči bloudili

Kvůli večernímu slavnostnímu zahájení je totiž v olympijském parku zvláštní režim a ke vstupu na sportoviště je potřeba mít kromě akreditace i speciální vstupenku. A tu někteří z týmu neměli.

"Přesně nevím, co vzniklo za problémy, dozvěděl jsem se to docela pozdě. My jsme dostali lístky u vchodu, takže jsme prošli v pohodě a naštěstí jsme to stihli," usmívá se Lukáš Krajíček.

Neumannová exkluzivně reaguje na podezření, že Estonci dopovali

Číst článek

Kvůli malému zpoždění se začátek tréninku posouvat nemusel a hráči si naopak při cestě do kabiny pochvalovali, že si prohlédli i část olympijského parku, kam by se kratší cestou nepodívali.

"Musím říct, že jsem opravdu překvapen, jak vše udělali a dokončili. Zatím všechno funguje, strava je výborná a k dispozici máme vše, co bychom měli mít," liboval si Jiří Novotný.

Ten se pak s ostatními reprezentanty vydal na led k prvnímu tréninku. Hráči v plném tempu vydrželi celých 75 minut, přitom taková délka přípravy na ledě je běžně určena pro kompletní kádr.

"Je dobře, že jsme tady tři beci a tři útočníci, takže můžeme vytvořit jednu lajnu. Dají se dělat skoro všechny věci, akorát je třeba načasovat pauzu," popisuje Roman Červenka. První trénink si pochvaloval i Jiří Novotný, obzvláště jednu ne zrovna fyzicky náročnou činnost.

"Nejvíc mě bavilo střílet ze stoje. Na první trénink to bylo docela dobré, hodinka bohatě stačí," říká prokazatelně dobře naladěný Jiří Novotný.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme