Veronika Vítková už dvakrát útočila na medaili, nyní ji konečně získala

Už pět medailí získali čeští biatlonisté na olympijských hrách v Soči. Veronika Vítková se ale z cenného kovu radovala, jako jediná z české štafety, poprvé. Biatlonovou štafetu na první úseku rozjížděla se startovním číslem 1 určeným pro favority.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková výborně rozjela smíšenou štafetu biatlonistů a získala svou první olympijskou medaili | Foto: Reuters

„Bylo to něco nového, s jedničkou jsem ještě štafety nevyjížděla. Ale nenechala jsem se tím unést a myslím, že jsem svůj úsek zvládla dobře,“ zhodnotila Veronika Vítková.

Češi úlohu jasných aspirantů na cenný kov zvládli, a po Jaroslavu Soukupovi, Ondřeji Moravcovi a Gabriele Soukalové tak získala olympijskou medaili také právě pětadvacetiletá Vítková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Veronikou Vítkovou a jejím trenérem mluvil v Krasné Poljaně Jan Suchan

„Moc děkuji celému týmu. Je to splněný sen. Sešlo se to všem a máme z toho stříbro. Je to super,“ ocenila své kolegy česká biatlonistka.

Björndalen získal 13. medaili, překonal Dählieho rekord

Číst článek

„Je to její medaile a medaile celého družstva. Jako trenér jsem se na tom podílel i já, takže jsem hrozně moc rád," usmíval se Jindřich Šikola, který se také konečně stal trenérem olympijské medailistky.

Gabrielu Soukalovou, Jaroslava Soukupa i Ondřeje Moravce totiž vede Ondřej Rybář. Veroniku Vítkovou mimochodem Šikola připravuje od jejích úplných biatlonových začátků.

„Jsem rád hlavně za Veroniku, protože po těch trablech, se kterými se potýká, si tu placku tady zasloužila,“ oceňuje Šikola, jak se jeho svěřenkyně vyrovnává s následky nemoci.

Čeští biatlonisté vybojovali v závodě smíšených štafet stříbrnou medaili

Číst článek

Skoro pět let po zánětu mozkových blan se Veronika Vítková stále potýká s jeho dozvuky. Brzy se unavuje a čím pozdější start závodu, tím hůř.

Na olympijských hrách nestartovaly ženy dřív než v šest hodin odpoledne, přesto má Veronika Vítková dvě individuální umístění mezi nejlepšími deseti a teď už i vytoužené stříbro ze smíšené štafety.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme