Polští fanoušci obsadí Harrachov a na MS v letech poženou vítěze OH Stocha

Poláci si obvykle nedělávají nároky na české území, ale o dnešku se dá v nadsázce říci, že se chystají jeho část anektovat. Hranice se dočasně posune jen o pár kilometrů, tisícovky jich totiž obsadí Harrachov. A to z jednoduchého důvodu: kvůli mistrovství světa v letech na lyžích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stráně jsou hnědozelené, ale můstek a jeho dopad bílý. V Harrachově se létat bude | Foto: Tomáš Kohout

To, že je hlasatelům rozumět při pokusu Poláka Kamila Stocha je ryzí výjimkou. Mohla za to kvalifikace adekvátně jí méně diváků. Dnes už to prý platit nebude.

Tedy: Můstek určitě bude bíločervený. Pravil polský novinář Krzysztof Jordan z deníku Fakt, který už několik let objíždí skokanské závody. A chtě nechtě musíme s jeho předpokladem jen souhlasit. Poláků sem jezdilo hodně vždy, ale když teď mají dvojnásobného olympijského vítěze, dá se jich čekat většina z maxima 15 tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

V českém Harrachově bude polská atmosféra

„To si myslím, že 14 tisíc jich bude z Polska. A další po můstkem, v Harrachově, aby tu byli. Po tom, co Kamil dvakrát vyhrál v Soči, jsou to skoky nejbližší Polsku. Tak je jasné, že se spousta lidí přijede podívat,“ myslí si Krzysztof Jordan, který tipuje Stocha na jeden ze stupňů vítězů. A co na to sám hvězdný Kamil?

„Můj cíl je jednoduchý. Jenom si chci užít každý skok. Přesně tohle. Udělat co nejlepší skoky, to je všechno,“ říkal.

Favority MS v letech jsou Stoch, Prevc nebo Freund

Číst článek

Jinými slovy: Kamil Stoch jde zápas od zápasu. Ale diváci si to budou užívat a na bouřlivou atmosféru pod mamutím můstkem se těší i český letec Jakub Janda.

„Myslíte polská bielo-červená? Já si myslím, že pokud tu bude dost českých diváků, tak ty polské zdatně doplní,“ říká Jakub Janda. První kolo závodu mistrovství světa v letech na lyžích začne v 16 hodin a 30 minut.

Tomáš Kohout, Martin Charvát, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme