Bikeři Cink a Kulhavý pronikli v závodě Světového poháru do elitní desítky

Dvojice českých bikerů vybojovala v závodě Světového poháru horských kol v australském Cairnsu umístění v elitní desítce. Ondřej Cink skončil osmý, o dvě místa za ním skončil Jaroslav Kulhavý.

Úvodní závod Českého poháru v cross country horských kol vyhrál v Teplicích Jaroslav Kulhavý. | Zdroj: ČTK

Stejně jako v Pietermaritzburgu se z vítězství radoval dvojnásobný olympijský šampion Julien Absalon z Francie, kterého nezastavil ani defekt

Cink, který navázal na čtvrté místo z úvodního dílu SP v cross country v Pietermaritzburgu, za vítězem zaostal o dvě minuty a 43 sekund, Kulhavý ztratil 3:20.

Závod žen vyhrála Italka Eva Lechnerová, česká bikerka Tereza Huříková dojela po pádu devatenáctá.

Příští závod se uskuteční za měsíc v Novém Městě na Moravě.

Závod SP horských kol v Cairnsu (Austrálie) - cross country:

Muži: 1.Absalon (Fr.) 1:38:22, 2. Flückiger (Švýc.) -16, 3. Marotte (Fr.) -24, 4. McConnell (Austr.) -28, 5. Hermida -32, 6. Mantecon (oba Šp.) -1:02, ...8. Cink -2:43, 10. Kulhavý (oba ČR) -3:20.
Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů): 1. Absalon 500 b., 2. Marotte 320, 3. Flückiger 310, ...6. Cink 260, 22. Kulhavý 95.

Ženy: 1. Lechnerová (It.) 1:38:48, 2. Battyová (Kan.) -52, 3. Kalentěvová (Rus.) -1:07, 4. Spitzová (Něm.) -1:19, 5. Žakeljová (Slovin.) -2:07, 6. Stirnemannová (Švýc.) -2:24, ...19. Huříková (ČR) -11:03.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Neffová (Švýc.) 350, 2. Lechnerová 330, 3. Battyová 300, ...14. Huříková 163.

Muži do 23 let: 1. Koretzky (Fr.) 1:25:33.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Sarrou (Fr.) 160, ...24. Vastl 12, 38. Bogar (oba ČR) 1.
Ženy do 23 let: 1. Grobertová (Něm.) 1:25:22.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Rissvedsová (Švéd.) 160.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít