O české fotbalisty není ve Finsku zájem, místní dávají přednost hokeji

Finský fotbal udělal v posledních letech velký pokrok a přátelské utkání s českou reprezentací přivítá stadion pro 40 000 diváků. Vyprodáno ale zdaleka nebude, Finové totiž před fotbalem upřednostňují sledování MS v hokeji.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předzápasový trénink českých fotbalistů sledovalo minimum místních novinářů, na zápas se nečeká ani velká návštěva

Předzápasový trénink českých fotbalistů sledovalo minimum místních novinářů, na zápas se nečeká ani velká návštěva | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Hokej je asi větší fenomén, zvlášť když probíhá mistrovství světa. Uvidíme, snad nebude prázdný stadion,“ vystihl situaci obránce národního týmu Marek Suchý.

Národní tým přijel na jedno z mála míst světa, kde má nad fotbalem navrch lední hokej. Finové se ještě těsně před začátkem českého tréninku třásli, aby jejich hokejisté v Bělorusku doklopýtali do čtvrtfinále mistrovství světa, což se nakonec díky švýcarské výpomoci podařilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink českých fotbalistů v Helsinkách sledoval, jako jeden z mála novinářů, reportér ČRo Jan Kaliba

I to může způsobit, že místní nebudou mít o zápas s českými fotbalisty velký zájem. „Prodalo se zatím pět tisíc vstupenek,“ říká funkcionář finského fotbalového svazu na rozlehlém stadionu pro víc než čtyřicet tisíc lidí.

Očekává se, že se stadionu zaplní zhruba z jedné pětinu. Záleží i na počasí, ale klíčovou roli v tom hraje hokej. I když dnes je na šampionátu v Minsku volný den, není pravděpodobné, že by Finové zavítali na fotbal.

Stadion v Helsinkách viděl triumf Zátopkových, teď tam nastoupí fotbalisté

Číst článek

Domácí reprezentace ale udělala značný pokrok: Nedávno remizovala se Španělskem a v září 2012 dokázali Finové v Teplicích porazit i české mužstvo. Neformální odveta začne dnes v 18 hodin českého času a její druhý poločas vám Radiožurnál nabídne v přímém přenosu.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme