Petr Kramný zůstává ve vazbě. Soud se obává, že by utekl

Okresní soud v Karviné nepustil z vazby Petra Kramného, který podle obvinění zavraždil na loňské dovolené v Egyptě svou manželku a dceru. Důvodem je obava, že by se skrýval a vyhýbal trestnímu řízení. Za dvojnásobnou vraždu hrozí Kramnému nejméně 20 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní soud v Karviné vzal 20. února do vazby Petra Kramného (na snímku přichází s eskortou k soudu) | Zdroj: ČTK

Žádost o propuštění z vazby po více než třech měsících podala advokátka Petra Kramného. Okresní soud v Karviné ji ale zamítl.

„Petr Kramný byl ponechán ve vazbě, neboť důvody vazby u obviněného nadále trvají. Je tam vazba útěková, protože by se mohl někam vzdálit,“ potvrdil předseda soudu Jan Chowaniec.

Advokátka Kramného s rozhodnutím soudu nesouhlasí. Podle ní neexistuje důkaz, že by se její klient chtěl skrývat nebo uprchnout. Podala proto proti rozhodnutí soudu stížnost.

Petr Kramný je ve vazbě od 20. února kvůli možnému ovlivňování svědků. Druhým důvodem byla obava, že by mohl utéct.

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera z Karviné zemřely v Egyptě loni v hotelu v Hurgadě. Původně se udávalo, že údajně na následky otravy. Poté se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud, což nevyloučili i čeští patologové. Vyšetřovatelé proto požádali egyptskou stranu o další důkazy.

Egyptská policie podezřívala kvůli smrti Češek Kramného a až do října musel zůstat v Egyptě. Kramný vinu od začátku odmítal. Tvrdí, že se jeho rodina v Egyptě otrávila zřejmě jídlem.

Petra Hosenseidlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme