Atleti po špatné předávce sestoupili ze superligy, rozhodčí uznali svou chybu

Čeští atleti sestoupili ze superligy. Na mistrovství Evropy družstev v německém Braunschweigu skončili jedenáctí a účast v příštím roce elitní soutěže si zajistilo nejlepších devět týmů. Mezi nimi se i po doběhu posledních štafet drželi i Češi, ale závěr šampionátu ovlivnily diskvalifikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák | Zdroj: ČTK

Zatímco se němečtí fanoušci radovali z titulu evropských šampionů, v zákulisí začalo pro české atlety nevídané drama.

Štafetu čtvrtkařů totiž rozhodčí diskvalifikovali kvůli tomu, že finišující Jan Tesař nestál v předávkovém území.

Přehrát

00:00 / 00:00

Diskvalifikaci zdůvodnil šéftrenér českého týmu Tomáš Dvořák

„Bylo to tak, nicméně vrchní rozhodčí uznala, že chyba byla na jejich straně,“ říkal hodinu po doběhu šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák.

V tu chvíli se do výsledkových listin vrátilo kvarteto Šorm, Němeček, Desenský a Tesař a dostalo svůj tým zpět na nesestupové deváté místo, o půl bodu před Švédsko. A bývalý světový rekordman v desetiboji pro to měl logické vysvětlení.

„Honza Tesař měl stát na čtvrté pozici podle toho, jak to před předávkou vypadalo na dvoustovce. Nutili ho, aby se zařadil za Turka. S vědomím, že vidí Michala Desenského běžet před Turkem, tak si před něj chtěl stoupnout, jenže ho zase vrátili zpátky a pak už si nevšiml, že stojí za modrou čárou,“ popisoval Dvořák zmatky, které způsobili rozhodčí.

Jakub Holuša zaběhl na ME družstev na ‚trojce‘ osobní rekord a skončil druhý

Číst článek

Švédové pak po návratu českých atletů na deváté místo podali protest. A ten jury uznala, protože k porušení pravidel opravdu došlo, i když rozhodčí posílali Tesaře na jiné pořadové místo.

A aby toho nebylo málo, po diskvalifikaci Italů se před tým Dvořáka dostali i Nizozemci. Ty ale nakonec stejně jako jedenácté Čechy a dvanácté Turky čeká v příštím roce první liga.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme