Hokejový Motor České Budějovice zahájil interní vyšetřování údajného uplácení

V juniorské hokejové extralize se řeší podezření z pokusu o ovlivnění výsledku utkání. Kvůli tomu byl odložen včerejší zápas třetího kola mezi Litvínovem a Český Budějovicemi. Provinilcem měl být hráč hostujícího Motoru. Na jihu Čech se celou záležitostí vedení klubu dnes zabývalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gól

„Každopádně je to politováníhodná událost. Po rozhovorech s prezidentem klubu, Správní radou mládežnického oddílu jsme se dohodli na tom, že hráč, který je podezřelý z toho údajného ovlivnění utkání, byl do vyšetření celého případu vyřazen z kádru juniorského týmu,“ říká generální manažer ČEZ Motor České Budějovice Stanislav Bednařík.

Další kroky bude klub podnikat hned v neděli. Na zítřek totiž prezident českobudějovického Motoru Roman Turek svolal Správní radu, které se budou účastnit i zástupci A týmu, dále všichni hráči juniorky a budou přizváni i trenéři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klub z Českých Budějovic se staví k údajnému provinění svého juniora velmi vážně

„Budeme provádět jakési interní vyšetřování a budeme se snažit přijít na to, co se přihodilo a co ne, protože informace, které já teď mám, jsou tak trochu rozporuplné. Ani sám pro sebe se zatím nejsem schopen rozhodnout, zda-li se jednalo o skutečnou snahu ovlivnit utkání.“

Bednařík totiž nechce zavrhovat ani variantu, že mohlo jít o jakési nepochopení zpráv, které se dostaly k některému z hráčů Litvínova. Přesto už uvažoval i nad tím, jak by klub zachoval, kdyby se potvrdilo, že hráč chtěl úmyslně ovlivnit výsledek.

Je to 1. kauza, ale jsme připraveni, říká sekretář ČSLH Martin Urban

Číst článek

„Pokud by se potvrdila varianta, kterou si zatím nechci ani připustit, že hráč úmyslně ovlivnil výsledek, tak bychom se zasazovali o co nejvyšší trest. Je to událost, která se v českém hokeji snad nevyšetřovala.“

Nikdo nechce situaci zlehčovat, ale nemohlo jít v juniorském věku o, jak se říká, nešťastnou klukovinu…

„Netroufám si se k tomu v tuto chvíli jakýmkoli způsobem vyjadřovat. Samozřejmě. Přál bych si, aby se ukázalo, že to byla jenom klukovina,“ uzavírá generální manažer ČEZ Motor České Budějovice Stanislav Bednařík.

Kamil Jáša, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme