Budoucí zaměstnanci věznice ve Vyšních Lhotách se kvůli amnestii bojí o práci

Budoucí zaměstnanci věznice ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku žijí v nejistotě. Nové zařízení mělo ulehčit přeplněným káznicím a poskytnout práci hlavně lidem z okolí. Po amnestii v nich ale v káznicích trestanců výrazně ubylo. Místní se proto bojí, zda o práci nepřijdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení ve Vyšních Lhotách. Budoucí cela pro vězně | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Loni v létě byl bývalý uprchlický tábor plný stavebního ruchu. Už před koncem roku se do velké světlé budovy pod kopcem Prašivá měli nastěhovat první trestanci. Vězeňská služba proto nabrala řadu budoucích pracovníků.

„Máme zájem na tom, aby co nejvíce zaměstnanců bylo z blízkého okolí, už z toho důvodu, že jsou lépe dosažitelní pro objekt v případě, že dojde k nějaké mimořádné události,“ říká ředitel heřmanické věznice Petr Kadlec.

Za mřížemi ve Vyšních Lhotách ale stále nikdo nesedí. Budoucí zaměstnanci se proto bojí o práci. „Lidi nejsou rádi, nikdo pořádně neví, co bude. Navíc amnestie opravdu velmi výrazně změnila poměry ve vězeňství. Z jedné strany jsou rádi, že mají práci, z druhé strany mají obavu, jak to bude dál,“ potvrdila starostka Vyšních Lhot Dana Nováková.

Jana Jeckelová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme