Dopravu na jihu Čech ztěžuje ledovka, v kopci u Strážného uvízly kamiony

Dopravu na jihu Čech ráno místy komplikovala ledovka, jinde zase ujetá vrstva sněhu nebo břečka. Problémy hlásili silničáři hlavně na Prachaticku, v kopci u obce Strážný zablokovalo provoz několik uvízlých kamionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona kamionů u Návsí na silnici z Českého Těšína do Mostů u Jablunkova. Do odvolání je kvůli sněhu uzavřen přechod na Slovensko

Kolona kamionů u Návsí na silnici z Českého Těšína do Mostů u Jablunkova. Do odvolání je kvůli sněhu uzavřen přechod na Slovensko | Zdroj: ČTK

Na silnici I/4 ve směru z Vimperka k hraničnímu přechodu Strážný uvízlo po šesté hodině na ledovce asi 25 kamionů.

„Tady byla největší časová prodleva, než se nám je podařilo postupně rozjet,“ řekl Českému rozhlasu ředitel Správy a údržby silnic Prachatice Jiří Růžička.

Stejné komplikace byly podle něj i mezi Prachaticemi a Libínským Sedlem, kde ráno zůstaly stát dva kamiony. I tam už se ale kolona rozjela.

Nesjízdný byl pro kamiony také kopec na komunikaci I/22 na výjezdu ze Strakonic. Na trase ze Strakonic do Strážného se u Čkyně srazila kvůli ledovce čtyři auta, policisté museli dopravu odklánět.

Nyní jsou silnice v regionu ošetřené chemicky vlhké, komunikace s inertním posypem pokrývá vrstva sněhu. Zejména v jihočeské části Šumavy je podle cestářů nadále nutná a zimní výbava a velká opatrnost.

Václav Malina, Martin Pokorný, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme