Husitská církev na západě a jihu Čech pořádá sbírku rukavic, čepic a šál pro bezdomovce

Plzeňská diecéze Církve československé husitské podobně jako loni vyhlásila humanitární sbírku s názvem Podaná rukavice. Je určená těm, kteří se v zimě nemají kam schovat před mrazem. Sbírka nových nebo nadbytečných rukavic, čepic a šál pro lidi bez domova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sbírka Podaná rukavice se koná podruhé, loni lidé bezdomovcům darovali 500 párů (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Milota

„Těm chudákům, kteří jsou na ulici, to určitě pomůže proti omrzlinám, které vznikají nejdříve od rukou,“ říká farář Církve československé husitské Jiří Chytil.

Jak říká, nápad na sbírku se zrodil u biskupa husitské církve. Plzeňská diecéze ji poprvé pořádala loni, kdy se sesbíralo přibližně 500 párů rukavic. Ve spolupráci s Armádou spásy, Nadějí a Charitou se pak oblečení dostalo mezi bezdomovce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o sbírce Podaná rukavice a anketu s Plzeňany natočil redaktor Lukáš Milota

První rok se sbírka zaměřila výhradně na rukavice, letošní ročník je trochu jiný. „Napadlo nás, že je jednouché přidat k tomu také čepici nebo šálu, která každého, kdo ji dostane, potěší, a pro ty, kdo to darují, to není velká zátěž,“ dodává farář Jiří Chytil.

Rukavice, čepice nebo šály mohou lidé nosit do konce roku především do kostela v Plzni v Husově ulici 1, kde sídlí Sbor Církve československé husitské, Sbor Karla Farského, a to každý všední den od 9 do 14 hodin, případně po nedělní bohoslužbě, která končí v 10:30. Pokud dárce nemůže přijít v uvedené časy, může oděvy položit za mříže u dveří.

Rukavice a další svršky mohou lidé přinést také do druhého husitského kostela v Plzni na Mikulášském náměstí 11. „Je to kostel uvnitř dvora, zvenku je to řadový dům,“ poznamenává Chytil.

Plzeňská diecéze husitské církve chce, aby se ze sběru rukavic, čepic a šál stala tradice a sbírku Podaná rukavice chce rozšířit i do dalších evangelických či katolických kostelů.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme