Pardubičtí radní přišli s řešením situace s nevyzvednutými zásilkami

Až dva tisíce lidí mělo doposud naprosto stejnou adresu - budovu pardubické radnice. Zákon totiž umožňuje evidovat na této adrese občany bez trvalého bydliště nebo bez domova, například kvůli doručování pošty. Jenže právě kvůli poště radnice se službou končí, lidé si pro dopisy nechodili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopisy | Foto: F. Tichý

Za dva roky došlo na radniční adresu přes 10 tisíc zásilek, lidé si ale přišli jen pro necelých 10 procent z nich, nevyzvednuté dopisy ležely ladem a překážely. „Mohlo se jednat o téměř půl tuny papíru. To nepřiměření zatěžovalo naší podatelnu,“ říká tajemník Michal Zitko.

Vedoucí podatelny Martina Komínková shrnuje, kolik úsilí navíc se muselo vynaložit:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pardubické radnici se hromadily zásilky, radní už přišli s řešením situace.mp3

„Paní pošťačka nám materiály přinesla, některé zásilky nebyly ani dobře vyplněné, takže jsme si to museli samy dopsat. Děvčata odtrhly výzvy, musely to abecedně zařadit, po uplynutí fixace přinesly dopisy, ve kterých musely výzvy zpátky najít k dopisu. Poté zařadit, scvaknout, abecedně srovnat a vložit do počítače.“

Radnice tedy se službou končí. Pro vážné zájemce tu ale šance stále je, stačí se nahlásit na oddělení evidence obyvatel s libovolnou doručovací adresou.

Anna Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme