Policie navrhla obžalovat litoměřickou soudkyni z týrání vlastní dcery

Litoměřická soudkyně Ivetta Hořejší čelí vážnému podezření. Policie ji navrhla obžalovat z týrání své dospělé dcery. Konkrétně soudkyni kriminalisté viní z toho, že svou dceru verbálně a fyzicky napadala, ponižovala ji a srážela sebevědomí. Tím prý dívce způsobila psychické problémy. Soudkyně ale dál pracuje na litoměřickém soudu a rozhoduje o osudech jiných. K případu se zatím odmítla vyjádřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Soudkyně byla obviněna už loni v lednu. Mezitím policisté vyslechli velké množství svědků a nechali si udělat několik znaleckých posudků, které se týkaly psychického stavu dcery soudkyně, Elišky Hořejší.

Během vyšetřování soudkyně také podala několik námitek. Naposledy stížnost, že nebyla dostatečně seznámena s návrhem na obžalobu. Nakonec ale policie návrh na obžalobu podala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litoměřické soudkyni hrozí obžaloba. Případ sleduje Markéta Chaloupská

„V tomto případě mohu potvrdit, že jsme podávali podnět na státní zastupitelství na návrh obžaloby,“ řekla Radiožurnálu mluvčí policie Prahy Západ Marcela Pučelíková.

Státní zástupce Milan Matoušek uvedl, že se během měsíce rozhodne, jestli soudkyni obžaluje.

Podle policie Ivetta Hořejší na svou dceru Elišku často křičela a občas ji i bila, a to údajně od zimy 2008 do března 2012. Tvrdí to sama dcera, která na ni kvůli tomu podala trestní oznámení.

Všechno podle Elišky Hořejší vyvrcholilo v srpnu 2013, kdy skončila s otřesem mozku a pohmožděninami v péči lékařů.

Obvinění z týrání

Konkrétně je paní Hořejší obviněna ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu ublížení na zdraví. Za tyto skutky jí hrozí trest vězení od dvou do osmi let.

Paní soudkyně se už od začátku nechce vyjadřovat a ani teď se to nezměnilo. Sdílnější není ani její advokátka Ladislava Chládková.

Faktem ovšem je, že soudkyně Hořejší dál soudí, což Radiožurnálu potvrdil i předseda litoměřického soudu Miroslav Kureš. O návrhu na obžalobu prý neví, ale soudkyni může odvolat jen ministr spravedlnosti.

„Ano, stále soudí. Má na starosti občanskoprávní spory. Pouze rozvody, závazkové právo, případně bytové právo. Úvěry, smlouvy a podobně,“ řekl Kureš.

Ministerstvo vyčkává

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán za hnutí ANO přes svou mluvčí Kateřinu Hrochovou vzkázal, že budou čekat, jestli státní zástupce nakonec obžalobu podá k soudu.

„Musíme počkat na rozhodnutí okresního státního zastupitelství, zda dotyčnou obžaluje, či nikoliv. A teprve poté se ministr rozhodne, jak bude dále postupovat."

Resort spravedlnosti se přitom kauzou zabýval už za předchozí ministryně Heleny Válkové za hnutí ANO. Tehdy úřad tvrdil, že zahájí s litoměřickou soudkyní řízení o dočasném zproštění funkce.

Nakonec si to ale ministryně rozmyslela s tím, že počká na výsledky vyšetřování.

mkp, Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme