Vysočina bude hostit Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže

V Jihlavě se představil jeden z největších sportovních počinů pro děti a mládež v Česku. Kraj Vysočina se stal dějištěm zimní olympiády, na kterou za 113 dní přijede více než 1400 mladých nadaných sportovců a jejich trenérů z celé republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysočina aréna před startem mistrovství světa | Foto: Jan Kodet

Olympiáda se bude konat od 19. do 24. ledna. Na Masarykově náměstí v Jihlavě se zájemci mohli setkat s jejími barvami nebo maskotem, zhlédnout spot k olympiádě, barevné logo, novou vlajku ve tvaru muších křídel a maskota olympiády, zajíce.

„Má normální přírodní barvu jako každý zajíc. Takový nazrzlý, nahnědlý, s krásnou bílou náprsenkou, má velké uši a je vysportovaný. Budete ho moct vidět na plakátech, diplomech, oceněních a na veškerých tiskových materiálech,“ říká Zbyněk Čech z Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Zajíc provede diváky až do slavnostního zapálení olympijského ohně na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě.

Nejlepší sportovci z celé republiky do 16 let, kteří se na zimní olympiádu kvalifikovali, změří síly ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě, ve Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Havlíčkově Brodě a v Jihlavě.

Sportovní program tvoří vybrané disciplíny. Povinné je lyžování, a to většinou alpské, dále se bude soutěžit v bězích a skocích na lyžích, snowboardingu, ledním hokeji, krasobruslení a rychlobruslení. Představí se také celkem 94 mladých sportovců z Vysočiny.

Hana Mikulincová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme