Bohemians se s Libercem rozešli bez gólů. Dukla zostudila děravou mladoboleslavskou obranu výhrou 4:1

Fotbalisté šestých Bohemians remizovali v domácím zápase se čtvrtým Libercem bez gólů 0:0. Zatímco v první půli měli navrch Severočeši, po přestávce se rozjeli zelenobílí. Mladoboleslavští fotbalisté v pátečním utkání první fotbalové ligy proti domácí Dukle Praha předvedli hned několik zkratů v obraně a zaslouženě tak prohráli 1:4. Pražská Dukla se v tabulce dostala na deváté místo právě před Mladou Boleslav.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:31 24. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foto ze zápasu Bohemians - Liberec

Foto ze zápasu Bohemians - Liberec | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali s Libercem bez branek. Hosté teprve podruhé za posledních 18 zápasů nejvyšší soutěže neskórovali a nevyužili šanci minimálně do neděle bodově dotáhnout druhou Olomouc. V neúplné tabulce zůstali čtvrtí. Klokani bodovali pošesté za sebou, mohou ale přijít o šestou příčku.

Slovan vstoupil do zápasu lépe a hned v první minutě se dostal do šance Breite, který z první těsně minul. Liberec nastoupil s třemi obránci a domácí se s tím první půlhodinu srovnávali. V 17. minutě chyboval při rozehrávce gólman Bohemians Fryšták, který trefil napadajícího Pulkraba, balon se ale odrazil mimo.

Mádl: Sparta přemítá, co bude dál. Jednou z možností za Stramaccioniho je Bilić

Zelenobílí přidali po 30 minutách a během chvíli si vytvořili tři dobré šance. V 36. minutě se do Dostálova centru položil Nečas a hosty zachránil brankář Kolář, hned o minutu později domácí útočník ze strany procpal míč pod gólmanem, ale z úhlu jej do sítě neumístil. Vzápětí si naskočil na centr Krch a hlavou těsně přestřelil.

Na startu druhé půle utekl Reiter, ale na jeho přihrávku Mašek těsně nedosáhl. Pak opět na chvíli převzal taktovku Liberec a Fryšták musel v 63. minutě zasahovat proti voleji od Coufala.

Hra se pak rozdrobila do osobních soubojů a šancí výrazně ubylo. Až v 80. minutě dostali možnost rozhodnout Bohemians. Veterán Jindřišek z přímého kopu z hranice vápna zakroutil míč přesně do horního rohu, ale hostující gólman Kolář střelu bravurně vytáhl na roh.

Strhnout výhru na svou stranu mohli i hosté, kdyby střídající Voltr nezamířil vedle. V nastavení pak na malém vápně nezakončil domácí Luts. Bohemians i tak bodovali s Libercem teprve podruhé za posledních pět zápasů.

Zápas pražské Dukly s fotbalisty Mladé Boleslavi skončil jednoznačným vítězstvím pražského celku, který dokázal celkem čtyřikrát využít velmi propustné mladoboleslavské obrany a odčinit tak debakl 0:5 z minulého kola proti Slavii.

Středočeši na druhé straně prohráli druhý zápas v řadě. Minulý týden nestačili na další pražský celek - Bohemians.

Fousek i Malík věří, že mají podporu. Volba šéfa FAČR ale může opět skončit patem

Mladé Boleslavi kvůli respiračním problémům chyběl hlavní trenér Dušan Uhrin mladší, kterého na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel.

Dukla měla do zápasu raketový start. Už po šesti minutách vedli Pražané 2:0, když se trefili Podaný a Djuranovič. Černohorský hráč si připsal premiérový gól v české lize. Ve 26. minutě sice stačil snížit Tomáš Přikryl, avšak již pět minut po změně stran skóroval šestým gólem v sezoně nejlepší střelec Dukly Jan Holenda a na konečných 4:1 uzavřel v 70. minutě opět Djuranovič.

Dukla si tak v nejvyšší fotbalové soutěži připsala první výhru nad Mladou Boleslaví po pěti zápasech a v tabulce se vyhoupla na 9. místo. Boleslavští jsou desátí.

Vytáhlý forward Michal Škoda si letní hostování v Norsku fotbalově příliš neužil, od začátku nové sezóny je však zpět v Brně a střílí důležité branky, které moravskému týmu pomáhají vzdalovat se od sestupových příček. V pátečním zápase proti Jihlavě, tedy týmu, který byl jen jeden bod a jednu příčku právě za třináctým Brnem, vstřelil oba góly hostujícího celku a letošními brankami číslo čtyři a pět zařídil výhru 2:0.

Škoda tak po domácí výhře 1:0 v minulém kole s Teplicemi dal všechny tři poslední góly Brna a zařídil tak z těchto dvou zápasů šest bodů za dvě výhry.