Beauguel zařídil Plzni domácí vítězství nad Olomoucí. Liberec dvěma slepenými góly porazil Příbram

Fotbalisté Plzně ve 22. kole první ligy doma porazili Olomouc 1:0 a v nejvyšší soutěži zvítězili potřetí za sebou. Liberec zvítězil v Příbrami 2:0. Slovan rozhodl po hodině hry, kdy se během necelých dvou minut trefili Jakub Pešek a Michal Sadílek. Teplice zdolaly v záchranářské bitvě 3:1 Opavu. Zlín remizoval na svém hřišti 0:0 s Bohemians, domácí Dominik Simerský neproměnil v 79. minutě penaltu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Aleš Čermák z Plzně a Radim Breite z Olomouce

Zleva Aleš Čermák z Plzně a Radim Breite z Olomouce | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Viktoria v neúplné tabulce zůstala šestá, Hanáci klesli na deváté místo. Utkání na začátku druhého poločasu rozhodl Jean-David Beauguel.

Fotbalové Slovácko má problémy s koronavirem, nejbližší dva ligové zápasy musí odložit

Plzeňští začali aktivně a poměrně snadno se dostávali do zakončení. Velkou příležitost v 17. minutě nevyužil Bucha, který postupoval z úhlu na Mandouse, ale olomouckého brankáře přízemní střelou nepřekvapil. Oba si o chvíli později souboj zopakovali a znovu dopadl lépe pro gólmana.

Hosté ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali a Viktorii už do své šestnáctky příliš nepouštěli. Sami nedotáhli několik nadějných akcí a plzeňského gólmana Staňka vůbec neohrozili.

V 56. minutě Západočeši otevřeli skóre. Bývalý olomoucký záložník Falta z autu hodil míč Beauguelovi, který se v šestnáctce otočil kolem bránícího Poulola a tečovanou ranou z úhlu propálil Mandouse.

Francouzský útočník se trefil ve třetím ligovém duelu po sobě a devátým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 71. minutě mohl Beauguel přidat další branku, zblízka však trefil jen připraveného Mandouse.

Plzeň v závěru sahala po pojistce. Olomoucký gólman ale výtečně zneškodnil Mihálikovu hlavičku z rohu a v 86. minutě po Šulcově střele vykopnul míč z brankové čáry bývalý plzeňský kapitán Hubník. Viktoria s Hanáky neprohrála už 14 ligových utkání za sebou a z toho podvanácté zvítězila.

Liberec zdolal Příbram

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Ve Slavii se objevila britská mutace koronaviru, uvedl Tvrdík. Duel s Baníkem zatím v ohrožení není

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal 10 metrů před brankou výborně uvolnit v souboji Pešek a prostřelil debutujícího Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. S Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

Severočeši šest ligových zápasů po sobě neprohráli a poskočili na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec, který má utkání k dobru. Příbram 10 kol po sobě nezvítězila a zůstala předposlední.

22. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 56. Beauguel. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kubr - Julínek (video). ŽK: Kaša, Limberský, Falta - Poulolo, Chytil. Bez diváků.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Hrabovský - Hocek (video). ŽK: Nový, Lalkovič - Sadílek, Hoftych (trenér). Bez diváků.

FK Teplice - SFC Opava 3:1 (1:1)
Branky: 3. Moulis, 62. Kodad, 82. Mareš - 45. Nešický. Rozhodčí: Marek - Kříž, Hock - Adámková (video). ŽK: Kodad, Jukl - Nešický. Bez diváků.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Klíma - Blažej, Antoníček - Proske (video). ŽK: Procházka, Čanturišvili - Pulkrab. Bez diváků.