Olomouc remizovala s Bohemians 1:1. Ostrava se díky bodu z Boleslavi dostala ze sestupového pásma

Fotbalisté Olomouce v 27. kole první ligy doma remizovali 1:1 s Bohemians 1905 a ztratili v boji o pohárové příčky. Pražané se ujali vedení díky vlastní brance Václava Jemelky, ale Sigmě se v závěru podařilo po zásahu Jakuba Plška zachránit alespoň bod. Baník Ostrava v Boleslavi pouze remizoval, v boji o záchranu to ale znamená, že se o skóre posunul před Karvinou, která tak spadla na sestupovou pozici.

Olomouc Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians se se Sigmou rozešli nerozhodně

Bohemians se se Sigmou rozešli nerozhodně | Zdroj: ČTK

Zápas začal opatrně, ale ve 14. minutě Vaníček pronikl po pravé straně do vápna a jeho centr po zemi si srazil do vlastní branky Jemelka. Bohemians byli i nadále aktivnější a po půlhodině hry mohli přidat druhý gól, ale Tetteha s Haškem skvěle vychytal domácí gólman Buchta.

Slavia - Plzeň 2:0. Vlastní gól, neproměněná penalta, video v akci. Plzeň si na oslavy titulu musí počkat

Dobrý zákrok poté předvedl na druhé straně i Fryšták, který si poradil s nebezpečnou hlavičkou Řezníčka. Před poločasem opět byli Bohemians blízko druhého gólu, ale Tetteh napálil míč do tyče.

Do druhého poločasu vstoupil domácí výběr náporem, ale jako první zahrozili Bohemians. V 61. minutě se do šance dostal Hašek, ale Buchta domácí podržel a střelu vyrazil na tyčku. Olomouc měla i nadále navrch, ale hru Sigmy dlouho srážely nepřesnosti.

Až v 80. minutě vystřelil Vepřek a Fryšták míč vytěsnil nad břevno. Dvě minuty nato už Olomouc vyrovnala, když se z přímého kopu prosadil Plšek. Domácí záložník skóroval ve třetím utkání po sobě. Sigma tak má na třetím místě dvoubodový náskok před Jabloncem a od páté Sparty, která už je mimo pohárové příčky, ji dělí tři body.

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branka: 82. Plšek - 13. vlastní Jemelka. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Blažej. Bez karet. Diváci: 5206.
Olomouc: Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (71. Yunis), Houska (59. Texl), Plšek, Kalvach, Falta (84. Moulis) - Řezníček. Trenér: Jílek.
Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Bederka, Hůlka, Švec - Záviška (69. Reiter), Jindřišek, Mašek (85. Kabajev), Hašek ml., Vaníček - Tetteh (74. Nečas). Trenér: Hašek st.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0

Fotbalisté Ostravy uhráli bezbrankovou remízu na hřišti Mladé Boleslavi a poprvé od 15. kola se dostali mimo sestupové pásmo. Baník má 26 bodů a díky lepšímu skóre je v tabulce před Karvinou. Třináctá Boleslav zůstává v ohrožení, k dobru má pouze dva body.

'Motivace je obrovská, chceme to ukončit co nejdřív.' Plzeňští fotbalisté touží slavit titul v Edenu

Ostrava, která bodovala v šestém z posledních sedmi zápasů, byla blíže gólu, ale Milan Baroš neproměnil penaltu. Středočeši protáhli čekání na domácí vítězství na sedm zápasů a na gól čekají 274 minut. Boleslav tak počtvrté z posledních pěti kol získala jen bod a stále se nezbavila záchranářských starostí.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Fimmel. ŽK: Valenta, Rada - Fillo, Fleišman, Hrubý, Procházka, Azevedo. Diváci: 4390.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Rada (59. Magera) - Konaté (72. Přikryl), Valenta, Mareš (82. Fabián) - Ladra. Trenér: Weber.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - Fillo, Hlinka, Hrubý, Azevedo (76. Granečný) - Poznar (68. Diop), Baroš (90. Azackij). Trenér: Páník.

Zbrojovka Brno - Jablonec 0:3

Brněnští fotbalisté prohráli doma s Jabloncem 0:3 a přiblížili se sestupu, když tři kola před koncem je na posledním místě tabulky dělí od příček zajišťujících záchranu šest bodů. Severočeši díky dvěma gólům Jakuba Považance a trefě Lukáše Masopusta stále drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v pohárech.

Zbrojovka z posledních osmi kol získala jediný bod a zůstala ji pouze teoretická naděje na záchranu. Jablonec udržel čtvrtou příčku a před pátou Spartou má tři kola před koncem náskok jednoho bodu.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)
Branky: 27. z pen. a 67. Považanec. 21. Masopust. Rozhodčí: Královec - Paták, Pochylý. ŽK: Lutonský, Juhar (oba Brno). Diváci: 2216.
Brno: Melichárek - Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský - Polák - Acosta, Kratochvíl (75. Pilík), Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) - Růsek. Trenér: Pivarník.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust (82. Diviš), Trávník, Považanec, Jovovič (54. Zelený) - Doležal (73. Chramosta). Trenér: Rada.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:3

Jihlava překvapivě vyhrála po obratu v Liberci 3:1. Vysočina zvítězila poprvé šesti zápasech a zvýšila svůj náskok před sestupovými příčkami na tři body. Slovan vedl od závěru první půle po trefě Matěje Pulkraba, ale po pauze otočil stav dvěma góly Pavel Dvořák a pojistku přidal David Ikaunieks. Liberec pět kol po sobě nezvítězil, z toho počtvrté prohrál a z šestého místa se mu vzdalují pohárové příčky.

S fotbalistkami musíte pracovat individuálně, říká trenér Žovinec. Před lety ho vyhodili ze stadionu

V liberecké zahajovací jedenáctce se překvapivě objevil záložník Pilař, který nastoupil od začátku k soutěžnímu utkání téměř po roce. Do domácí sestavy se také vrátil po trestu za vyloučení nejlepší střelec Pulkrab, který si připsal devátou trefu v sezoně. Jihlava potvrdila, že na Liberec umí, se Severočechy bodovala posedmé za posledních osm utkání nejvyšší soutěže.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:3 (1:0)
Branky: 44. Pulkrab - 58. a 72. Dvořák, 80. Ikaunieks. Rozhodčí: Houdek - Boček, Koval. ŽK: Potočný, Wiesner, Kerbr - Mara. Diváci: 3902.
Liberec: Hladký - Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr - Wiesner, Folprecht, Breite (79. Bosančič), Pilař (79. Bartl) - Pulkrab, Potočný (66. Oscar). Trenér: Holoubek.
Jihlava: Rakovan - Vaculík, Buchta, Štěpánek, Schumacher - Mara - Fulnek (85. Keresteš), Urblík (79. Ljovin), Dvořák, Zoubele (73. Popovič) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.

Karviná - Dukla Praha 1:3

Fotbalisté Karviné doma podlehli Dukle 1:3, v první lize nevyhráli podeváté za sebou a v tabulce se propadli na předposlední místo o skóre za Ostravu. Pražané vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a s 32 body mají téměř jistotu setrvání v nejvyšší soutěži.

Hosty v duelu 27. kola poslal do vedení v prvním poločase Uroš Djuranovič, krátce po změně stran sice vyrovnal Jan Kalabiška, ale Lukáš Holík a Branislav Miloševič rozhodli o triumfu Dukly. Karvinští doma přišli o sérii šesti ligových zápasů bez porážky. Dejvické mužstvo vyhrálo teprve druhé venkovní utkání v prvoligové sezoně.

MFK Karviná - Dukla Praha 1:3 (0:1)
Branky: 48. Kalabiška - 30. Djuranovič, 50. Holík, 61. Miloševič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, M. Podaný. ŽK: Kalabiška, Letič - Holík, Ostojič, Holenda. Diváci: 3117.
Karviná: Le Giang - Štěrba, Dreksa, Hošek, Eismann - Panák, Janečka (77. Voltr) - Lingr (46. Letič), Budínský, Kalabiška - Ramírez (61. Šisler). Trenér: Mucha.
Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, J. Podaný - Hanousek, Holík (90. Douděra), Bilovský - Brandner, Djuranovič (61. Holenda), Néstor (72. Kušnír). Trenér: Hynek.

Slovácko - Teplice 0:0

Utkání mezi Slováckem a Teplicemi nakonec skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Slovácko bylo mírně lepším mužstvem v obou poločasech, nedokázalo si ale vypracovat žádnou stoprocentní šanci, která by skončila brankou, Teplice měly jen jednu nebezpečnou situaci po střele Trubače, jenž skončila těsně nad brankou.

Slovácko tak už pět zápasů neprohrálo ani nedostalo gól. Od pásma sestupu ho tři kola před koncem dělí tři body.

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Wilczek. ŽK: Jakub Rezek - Žitný. Diváci: 4075
Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek (46. Reinberk) - Machalík, Janošek - Navrátil, Sadílek, Petr (82. Jakub Rezek) - Zajíc (53. Kubala). Trenér: Kordula.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:0

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 16. vlastní Řezník, 58. Tecl. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Kříž - Adam (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Sýkora - Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský. Diváci: 15.674.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Hromada (80. Danny) - Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (87. Kúdela) - Tecl (76. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský (77. Kovařík) - Hrošovský, Hořava - Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic - Bakoš (46. Krmenčík). Trenér: Vrba.