Plzeň postupuje v Poháru České pošty do osmifinále, Kladno přehrála 3:1

Fotbalisté Plzně postoupili do osmifinále Poháru České pošty. Ve třetím kole vyhráli v Kladně nad domácím divizním týmem 3:1, dva góly Viktorie vsítil Pospíšil, další přidal Hubník. V osmifinálovém dvojutkání nastoupí účastník Ligy mistrů proti Jiskře Domažlice ze třetí ligy.

Utkání 3. kola fotbalového Poháru České pošty Kladno - Viktoria Plzeň hrané 12. října v Kladně. Marek Tóth z Kladna (vlevo) a Pavel Horváth z Plzně. | Zdroj: ČTK

Plzeň vyrukovala do utkání bez šesti hráčů plnících si reprezentační povinnosti, kromě absence členů národních týmů ale poslal kouč Vrba na hřiště nejsilnější možnou sestavu. V záložní řadě proto nechyběl kapitán Pavel Horváth.

Účasti mezi nejlepší šestnáctkou domácího poháru se Viktoria přiblížila díky dvěma zásahům Martina Pospíšila brzy po čtvrthodině hry. Podzimní posila z olomoucké Sigmy se poprvé trefila v 18. minutě, dvoubrankové vedení slavil úřadující mistr Gambrinus ligy o šest minut později.

Kladno dokázalo rozvlnit síť za gólmanem Bolkem pouze jednou, ve 39. minutě se tak stalo po trefě Rady. Výraznější náskok vrátil Plzeňským brzy po přestávce stoper Hubník, který svou brankou uzavřel gólový účet sobotního klání.

Západočeši tak v Poháru České pošty po vítězství 3:1 postupují do osmifinále, kde se ve dvou zápasech utkají s třetiligovou Jiskrou Domažlice.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:

SK Kladno - Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Branky: 39. Suchý - 18. a 23. Pospíšil, 50. Hubník. Rozhodčí: Ochotnický. Diváci: 1350.

Sestava Plzně: Bolek - Hejda, Hubník, Čišovský - Horváth, Pospíšil - Petržela (73. Koukal), Kolář (87. Hrdlička), Kovařík - Wágner, Tecl (90. Veselinovič). Trenér: Vrba.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít