Soupeř byl silnější, lépe se vyrovnal s psychickým tlakem, přiznal Mourinho

Fotbalová Liga mistrů naposledy nabídla jednu naprostou exhibici a jedno absolutní drama. V prvním případě si sedmi góly zastřílel Bayern Mnichov do sítě Šachtaru Doněck, v tom druhém se o skoro nemožné postarali hráči Paris Saint-Germains.

Trenér Chelsea José Mourinho

Trenér Chelsea José Mourinho | Zdroj: ČTK

Bayern Mnichov si udělal ze Šachtaru Doněck doslova "trhací kalendář" a hodně mu k tomu pomohlo, že byl v odvetném utkání vyloučen Ukrajinec Olexandr Kučer. Obránce hostů dostal červenou kartu ve třetí minutě a byla to nejrychlejší červená v historii Ligy mistrů.

Müller pak proměnil penaltu a domácí pak postupně přidávali další góly - Boateng, Ribéry znovu Müller, Badstuber, Lewandowski a v 87. minutě jako poslední Götze.

Druhý duel mezi Chelsea a Paris Saint-Germains bylo obrovské drama. A přitom po vyloučení Zlatana Ibrahimoviče, největší hvězdy pařížského celku, ve 31. minutě zápasu, to vypadalo, že si Chelsea nenechá utéct postup.

Jenže opak byl pravdou. Londýnský klub sice díky Cahillovi dal gól, ale hosté díky parádní hlavičce Luize po rohu srovnali. Tak přišlo prodloužení, v něm se z penalty trefil domácí Hazard, znovu postupovala Chelsea, ale pak přišla hlavička Thiaga Silvy a díky výsledku 2:2 postoupil tým Paris Saint-Germains.

Trenér Chelsea José Mourinho pro stanici SkySports přiznal, že si soupeř postup zasloužil.

„Náš výkon nebyl příliš dobrý, ale přesto jsme zápas měli ve svých rukou. Ale myslím, že soupeř byl silnější, lépe se vyrovnal s psychickým tlakem tohoto zápasu. Protože PSG hrálo v deseti, dolehla na nás tíha očekávaného vítězství ještě víc. Oni neměli co ztratit a hráli svoji hru,“ konstatoval Mourinho.

Thiago Silva vstřelil Chelsea vítězný gól a zajistil Paris Saint Germains postup do čtvrtfinále Ligy mistrů | Foto: ČTK

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít