Klesla si připsal gól a dvě asistence, Phoenix vede v sérii nad Chicagem 2:1

Rostislav Klesla se z českých hokejistů nejvýrazněji zapsal do statistik úterních zápasů prvního kola play-off NHL. V dresu Phoenixu si připsal gól a dvě asistence, Coyotes i díky tomu zvítězili na ledě Chicaga 3:2 v prodloužení a ujali se v sérii 2:1 na zápasy.

Chicago Blackhawks left wing Andrew Brunette (15) is hit to the ice by Phoenix Coyotes center Gilbert Brule (8) and defenseman Rostislav Klesla  (16) during Game 1 of the NHL Western Conference quarter-final hockey playoffs

Chicago Blackhawks left wing Andrew Brunette (15) is hit to the ice by Phoenix Coyotes center Gilbert Brule (8) and defenseman Rostislav Klesla (16) during Game 1 of the NHL Western Conference quarter-final hockey playoffs | Zdroj: Reuters

Klesla zaznamenal důležitý vyrovnávací gól na 1:1, která pro něj navíc znamenala premiérovou trefu v play-off NHL. Chicago sice šlo o chvíli později díky trefě Michaela Frolíka znovu do vedení, to mu ale vydrželo jen 32 sekund, než srovnal Ray Whitney.

Vítězná branka přišla v 74. minutě zápasu, když brankáře Coreyho Crawforda propálil z nulového úhlu Mikkel Boedker. Asistenci u rozhodujícího gólu si připsal Rostislav Klesla.

Skvělý obrat předvedli hokejisté Floridy na ledě New Jersey. Devils sice už v 7. minutě vedli i zásluhou Patrika Eliáše 3:0, nakonec ale prohráli 3:4. Rozhodující branka přitom padla už v 27. minutě zápasu, postaral se o ni Brian Campbell, asistenci si připsal Tomáš Fleischmann.

Detroit s Jiřím Hudlerem v sestavě podlehl Nashvillu 1:3, tímto poměrem prohrává i v celé sérii. O jedinou branku Red Wings se postaral právě český útočník.

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápas:

New Jersey - Florida 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)
Branky: 1. Parise, 4. Gionta (Židlický), 7. Eliáš - 17. Bergenheim, 20. Garrison, 23. Weaver, 27. Campbell (Fleischmann). Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 625. Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 20. Brunette, 49. Frolík - 49. Klesla, 50. Whitney (Klesla), 74. Boedker (Klesla). Střely na branku: 37:34. Diváci: 21 627. Stav série: 1:2.

Západní konference - 4. zápas:

Detroit - Nashville 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 44. Hudler - 42. Bourque, 47. Klein (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 41:17. Diváci: 20 066. Stav série: 1:3.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít