Horní Polžice lákají na netradiční muzeum. Má pár metrů čtverečních a chybí v něm průvodce i vstupné

Netradiční muzeum mají v Horních Polžicích nedaleko Bezdružic na Tachovsku. Do expozice mapující život v této vesnici můžete vstoupit kdykoli bez průvodce a ani tam nevybírají vstupné. Teď je volně přístupné muzeum navíc nově opravené.

Horní Polžice (Tachovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový kabát dostalo jedinečné venkovské muzeum v Horních Polžicích na Tachovsku. Sídlí v bývalé hasičské zbrojnici zhruba uprostřed obce. Díky městu Bezdružice a dalším donátorům a také dobrovolníkům je teď kompletně opravená.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kromě fotografií zde najdeme řadu historických předmětů – žehličky, lyže nebo trakař. Poslechněte si víc

Uvnitř je expozice, která vzpomíná na odsunuté obyvatele a mapuje historii obce i život na venkově. „Navázal jsem kontakt s odsunutými Němci z naší obce a díky nim máme památku na tehdejší místní obyvatele,“ říká spoluzakladatel expozice Gustav Černý.

Kromě fotografií zde najdeme řadu historických předmětů – staré žehličky, lyže, trakař a mnoho dalšího.

Muzeum, které před lety zřídili členové Spolku přátel Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, je jenom několik metrů čtverečních velké a není v něm ani průvodce, ani pokladna se vstupenkami, kdo ale chce, může dát příspěvek v libovolné výši do baňky.

Lukáš Milota, Alice Baumruková Kotylová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme