Zpráva z WhatsApp na Messenger? Facebook chce propojit své aplikace, hotovo může být za rok

Facebook se chystá propojit své komunikační aplikace WhatsApp, Instagram a Facebook Messenger. Podle deníku The New York Times přitom jde o osobní projekt zakladatele společnosti Marka Zuckerberga. Zatím jsou ale práce na počátku, hotovo by tak mělo být zhruba za rok.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook a Instagram umožní kontrolovat čas strávený na stránkách.

Ilustrační snímek | Foto: Rahul Chakraborty | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Všechny tři aplikace sice zůstanou nadále samostatné a budou mít tři odlišné ikony, budou ale vzájemně kompatibilní. To znamená, že například uživatelé Facebook Messengeru budou moct psát nebo posílat videa někomu, kdo má pouze WhatsApp.

Laserové zbraně i pití krve. YouTube se potýká s konspiracemi, šíření videí napomáhá jeho algoritmus

Číst článek

Zprávy tak budou přecházet z jedné aplikace do druhé. To v současnosti přitom není možné, protože zmíněná trojice nemá žádný společný základ a každá funguje nezávisle.

Bezpečnostní riziko?

Podle The New York Times jsou práce na tomto plánu na počátku. Hotovo by mohlo být někdy koncem tohoto nebo začátkem příštího roku.

Jak upozorňuje BBC, pro Facebook bude propojení Messengeru, WhatsAppu a Instagramu jednodušší. Jeho klienti se snadněji dostanou k zákazníkům v různých aplikacích a Facebook také nebude muset nové prvky vyvíjet třikrát, ale pouze jednou.

Propojí se také zároveň databáze uživatelů, což ale může zvlášť ve světle nedávných skandálů Facebooku znamenat bezpečnostní riziko.

WhatsApp a Instagram do teď fungovaly do značné míry samostatně. Zuckerbergův plán propojení je podle The New York Times jedním z důvodů, proč z firmy nedávno odešli zakladatelé těchto dvou platforem.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme