Dluhy Globtouru ohrozily odjezd turistů do Chorvatska

Další klienti cestovní kanceláře Globtour už odjedou na svou dovolenou v Chorvatsku podle plánu. Cestovní kancelář dnes splatila společnosti Český národní expres veškeré dluhy. Dopravce odmítl kvůli nezaplaceným fakturám odvézt do Chorvatska asi 20 klientů této kanceláře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Klienti Globtouru měli dopoledne vyrazit do Chorvatska z pražského autobusového nádraží Florenc. Dopravce však odmítl cestovní kanceláři kvůli nesplaceným dluhům přistavit autobus. Turisté nakonec odcestovali s hodinovým zpožděním.

Odpoledne mělo podle plánu odjet k moři dalších 60 lidí. "Globtour dostál všem závazkům, které vůči naší společnosti měla k dnešnímu datu a všichni cestující odjeli na svou dovolenou. Harmonogram by měl zůstat beze změn," potvrdil ředitel dopravní společnosti Oldřich Bláha.

Částku, kterou Globtour dopravci dlužil, žádná ze stran nechce prozradit. Bláha jen uvedl, že šlo o faktury výrazně po splatnosti. Zdůraznil, že jde o vyrovnání pohledávek k dnešnímu dni. Uvidí se tedy, zda bude Globtour i nadále faktury proplácet před jejich splatností, dodal.

Globtour je jednou z největších CK v zemi. Podle odhadů analytické firmy Mag Consulting se řadí podle počtu prodaných zájezdů na začátek druhé desítky největších pořadatelů zájezdů do zahraničí.

Martin Hromádka, Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme