V Kladně budou hlasovat o zákazu hazardu. Město investovalo do kampaně proti referendu desítky tisíc

Radnice středočeského Kladna investovala do kampaně proti referendu o zákazu heren a automatů desítky tisíc korun. V něm můžou lidé hlasovat v pátek a sobotu. Vedení města ale hazardní hry rušit nechce. Už v minulosti se snažilo referendum vyvolané opozicí a občanskou iniciativou zastavit i soudně. Bez úspěchu.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hazard, ilustrační foto

V Kladně budou hlasovat v referendu o zákazu hazardu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Neberme Kladnu stovky milionů, referendum je nejlepší ignorovat,“ uvádí informační stránka města kladnosrozumem.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Desítky tisíc korun investovala radnice středočeského Kladna do kampaně proti referendu o zákazu heren a automatů.

„Vyčpělé argumenty aktivistů jsou dávno mimo realitu,“ píše lednové číslo měsíčníku kladenské radnice.

To jsou jen některé titulky z informačních zdrojů, které platí vedení Kladna z městského rozpočtu. Třeba za web, který referendum o zákazu hazardu kritizuje, zaplatila radnice deset tisíc korun.

„Kladno s rozumem je informační stránka města Kladna, kde jsou argumenty, proč je pro zachování stávajícího zákonem i vyhláškou přísně regulovaného hazardu na území města, a to včetně odkazů na další informační prameny a dokumenty s relevantními daty. Je potřeba zdůraznit, že na kampaň před hlasováním mají výslovné právo obě strany,“ popisuje Radiožurnálu mluvčí města Vít Heral.

Benda stáhl návrh na snížení daně z loterií, v koalici na něm nepanuje shoda

Číst článek

S postupem města ale nesouhlasí opoziční zastupitelka a iniciátorka referenda Anna Gamanová z hnutí STAN.

„Co se týče faktického obsahu toho webu, je minimálně zkreslený a v některých případech i vyloženě lživý. Zákaz heren, respektive automatů a hry bingo na městě Kladně není plošným zákazem. Neusilujeme o plošný zákaz. Jde nám o to, aby se tu zakázaly pouze tyto dvě formy hraní. Nejedná se tedy absolutně v žádném případě o prohibici,“ uvádí Gamanová.

Vedení Kladna kromě webu zaplatilo také zhruba 30 tisíc korun za informační letáky, které plánuje rozdávat před volebními místnostmi. To je podle mluvčí ministerstva vnitra Hany Malé v mezích zákona.

Na rozdíl od prezidentských voleb, při kterých agitace v blízkém okolí volebních místností není možná, zákon o referendu zakazuje kampaň pouze v objektu, ve kterém se nachází hlasovací místnost. Tedy třeba na úřadě nebo ve škole.

Tereza Cedidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme