Zemana v nemocnici navštěvuje rodina i poradci. ‚Informujeme průběžně a úsporně,‘ uvedl Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka každý den setkává se svými nejbližšími spolupracovníky. Mluvčí to řekl v pondělním rozhovoru na rádiu Proglas. Zopakoval, že prezident je ve stabilizovaném stavu a hospitalizace mu nebrání ve výkonu ústavních funkcí. Ovčáček také znovu popsal, že prezident pravidelně dostává informace o aktuálních událostech.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v Radě Evropy

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Podle přání pana prezidenta je dodáván monitor denního tisku. Pan prezident je průběžně informován o aktuálním dění a pravidelně ho také navštěvují rodinní příslušníci a nejbližší spolupracovníci. Probíhá léčba, která bude trvat podle rozhodnutí ošetřujících lékařů,“ řekl Ovčáček v rozhovoru.

Vystrčil bude chtít po Mynářovi informace k Zemanově zdravotnímu stavu. Vyžádá si prognózy

Číst článek

Mluvčí doplnil, že považuje za vhodné veřejnost o zdravotním stavu prezidenta informovat průběžně a úsporně. Prezident si ale podle něj nepřeje, aby lékaři zveřejňovali jeho přesnou diagnózu.

Prezident Miloš Zeman je od nedělního odpoledne kvůli komplikacím s chronickým onemocněním hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Tam ho nedlouho po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) odvezla sanitka – podle ošetřujícího lékaře šlo o předem plánovaný krok.

Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že prezident je hospitalizován na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Ústřední vojenské nemocnice.

Babiš tvrdí, že v neděli mluvil se Zemanem o sestavování vlády. ‚Je na mně, jestli to přijmu,‘ říká

Číst článek

„Léčebný plán pana prezidenta stanovuje lékařské konzilium ÚVN složené ze specialistů na dílčí zdravotní problémy pacienta,“ uvedla pro Radiožurnál Zinke.

Prezidentův ošetřující lékař a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral v neděli oznámil, že je Zeman hospitalizován kvůli komplikacím, které provází jeho chronické onemocnění. Přesnou diagnózu ale bez prezidentova souhlasu sdělit nemohl.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme