Vedle D3 u Českých Budějovic vyroste velké truck centrum. Bude tam servis i prodej vozů a ubytování

Okolí vznikající dálnice D3 u Českých Budějovic je stále větším lákadlem pro investory. Na katastru obce Hůry aktuálně vzniká truck centrum, které má zabrat plochu asi 2,5 hektaru. Podle zjištění Českého rozhlasu nabídne servis i prodej nových vozů, ubytování pro řidiče nebo myčky. Na místě už začaly úpravy terénu.

Hůry Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion, řidič, nákladní auto

„Pro výstavbu truck centra s celkovou investicí 280 milionů korun jsme zvolili lokalitu Hůry u nové dálnice, abychom zajistili dobrou dostupnost i těm zákazníkům, kteří naším regionem pouze projíždějí,“ vysvětlil investor (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

U výpadovky z krajského města na Třeboň si řidiči mohou všimnout zvýšeného pohybu těžké techniky. Pod obcí Hůry teď stroje upravují terén pro budoucí truck centrum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak má vypadat nové truck centrum u obce Hůry na Českobudějovicku, zajímalo Matěje Vodičku

I když má na místě mimo jiné vzniknout více než 440 parkovacích míst, podle starosty Jiřího Borovky (STAN) to pro obyvatele významnou zátěž znamenat nebude.

„Bude tam opravna nákladních automobilů a prodej nových nákladních automobilů, takže nepředpokladáme tak vysoký provoz, jako kdyby tu bylo třeba logistické centrum,“ říká.

I z toho důvodu obec proti záměru výhrady nemá. Starosta ale přiznává, že lokalita zažívá stále větší nápor kvůli zájmu o okolní pozemky.

„Byli jsme s tím seznámeni a vzhledem k tomu, že je v územním plánu zastavění a průmyslová zóna, tak jsme s tím ztotožněni. Sousedíme s dálnicí D3 a tlaky na to jsou obrovské, ale rozšiřovat průmyslové zóny nebudeme,“ věří.

Výstavba za 280 milionů

Investici připravuje společnost Milan Král Group.

Termín dokončení jihočeské části dálnice D3 se kvůli bažinatému terénu posouvá, hotová bude v roce 2026

Číst článek

„Vzhledem k významnému nárůstu potřeby servisu nákladních vozů v regionu jsme se rozhodli pro rozšíření právě servisního zázemí, protože současné prostory v Litvínovicích už tyto potřeby dostatečně nepokrývají. Pro výstavbu truck centra s celkovou investicí 280 milionů korun jsme zvolili lokalitu Hůry u nové dálnice, abychom zajistili dobrou dostupnost i těm zákazníkům, kteří naším regionem pouze projíždějí,“ napsala Českému rozhlasu generální ředitelka společnosti Petra Harsová.

Záměr momentálně posuzuje Krajský úřad Jihočeského kraje kvůli vlivu stavby na životní prostředí. Investor věří, že všechna potřebná povolení získá letos. Zahájení provozu pak předpokládá v září příštího roku.

Matěj Vodička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme