Výběr z médií: úroda brambor, dezinfekční robot ve škole i zájem o investiční byty

V českém tisku se v úterý dočtete, že letošní úroda brambor je kvůli silným dešťům méně kvalitní, je ale velká, a tak jejich cena klesne. Téma rozebírá Právo. Regionální Deník zjistil, že na pražské škole pomáhá s každodenní dezinfekcí robot. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na některých místech navíc zemědělci nemohli provádět postřiky, protože nedokázali vjet po silných deštích do podmáčených polí | Foto: Fotobanka stock.xchng

Mf Dnes

Češi mají stále větší zájem o investiční byty. V době koronavirorové krize totiž hledají pro své peníze bezpečná úložiště. Lidé chtějí zainvestovat do bytů i kvůli tomu, že například ve srovnání s dluhopisy nebo spořicími účty nabízejí větší zhodnocení peněz. Za rostoucí zájem ale můžou i velmi levné hypotéky. Téma popisuje Mladá fronta Dnes.

Lidové noviny

Podle Lidových novin bude letošní vítání prvního vína tohoto roku nejspíš méně bujaré než v předchozích letech. Tradiční koštování takzvaného svatomartinského vína je totiž v ohrožení kvůli přísným vládním opatřením proti koronaviru. Kvůli vládním nařízením by se totiž letos nejspíš nemohly konat tradiční venkovní ochutnávky za doprovodu lidové hudby a zpěvu. Přestože jsou oslavy ještě daleko, pořadatelé se už připravují na variantu, že se letošní košty budou konat jen v restauracích a vinotékách nebo případně mezi regály supermarketů.

Ve Velharticích mají bramboromat. Výjimečné zařízení už se stalo místní atrakcí

Číst článek

Právo

Letošní úroda brambor bude podle zemědělců dobrá. Jak ale zjistil deník Právo, kvůli silným dešťům hrozí vyšší riziko plísní a bakteriózy, což může způsobit problémy s jejich kvalitou. Na některých místech navíc zemědělci nemohli provádět postřiky, protože nedokázali vjet do podmáčených polí. I tak jich ale na trhu bude dost a díky tomu klesne i jejich cena.

Regionální Deník

Regionální Deník zjistil, že s úklidem jedné školy v pražských Kobylisích pomáhá speciální dezinfekční robot. Po vyučování sám čistí třídy, aby děti mohly ráno přijít do bezpečného prostředí. Dezinfikování prostor provádí ultrafialovým světlem.

Vedení Mezinárodní školy Meridian si od čistícího robota slibuje hlavně to, aby se rodiče nebáli posílat své děti do tříd. Dezinfekční robot pracuje vždy odpoledne, kdy už jsou místnosti prázdné. Svým vzhledem připomíná vysavač.

Kdy budou roboti chytřejší než lidé? Pandemie otevřela nové technologické možnosti, říkají experti

Číst článek

E15

Kvůli letošnímu zákazu konání veletrhů propadly tržby výstavářských firem o stovky milionů korun. Řada podniků musela propustit své zaměstnance, některé dokonce úplně skončily. Prezident jejich asociace Jiří Carda ale věří, že veletrhy krizi přečkají. Dočtete se o tom v deníku E15.

Hospodářské noviny

Stát musí zaplatit rekordní odškodné devět milionů korun za nezákonné stíhání podnikatele Jiřího Neužila. Toho policisté v roce 2011 společně se třemi úředníky Ředitelství silnic a dálnic obvinili z toho, že z instituce odvedli nejméně 300 milionů korun. Téma přinášejí Hospodářské noviny.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme