Izrael znovu povolil zásobování palestinského pásma Gazy

Izrael dnes znovu otevřel jeden z hraničních přechodů pro přepravu zboží do palestinského pásma Gazy. Uvolnění blokády je jednou z podmínek současného příměří mezi Izraelem a palestinskými ozbrojenci v Gaze. Izrael ale přechody v úterý uzavřel, když na židovský stát začaly znovu dopadat rakety z palestinského pásma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský voják hlídá přechod mezi Izraelem a pásmem Gazy | Zdroj: ČTK

Příměří, uzavřené za zprostředkování Egypta, dnes vstoupilo do jedenáctého dne. Ještě ráno přitom izraelská armáda zaznamenala v Gaze odpálení několika minometných granátů, i když nebylo jasné, kam dopadly. Izraelský vojenský aparát se přiklonil k tomu, že je lepší neodpovídat na palestinské útoky silou, ale jen opětovným zastavením nákladní dopravy.

Dnešní otevření hranice přichází po dvoudenním klidu. Hnutí Hamás, které Gazu ovládá, dalo najevo, že bude trestat ty palestinské ozbrojence, kteří příměří poruší.

Například přední činitel islamistů Mahmúd Zahhár prohlásil, že ostřelování Izraele v současné situaci poškozuje palestinské hnutí odporu. Hamás už podle něj uvěznil několik ozbrojenců, kteří na izraelské cíle útočili.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme