Během diktatury bojoval za lidská práva. Nyní papež chilského kněze potrestal kvůli zneužívání dětí

Vatikán zbavil úřadu chilského kněze Cristiana Prechta, který je podezřelý z pohlavního zneužívání dětí. Už v roce 2012 byl potrestán kvůli nevhodnému chování vůči nezletilým. Podle agentury AFP to oznámilo arcibiskupství v chilské metropoli. Chilská prokuratura uvedla, že kvůli uvedeným problémům je vyšetřováno 158 osob působících v katolické církvi v Chile, včetně duchovních.

Santiago de Chile Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Foto: Filippo Monteforte/Pool | Zdroj: Reuters

Papež František v sobotu vydal dekret, jímž zbavil reverenda Cristiana Prechta Baňadose „statusu duchovního“ a zároveň i „veškerých povinností, které jsou spojené se svěcením“, sdělilo santiagské arcibiskupství ve svém oznámení.

V Chile je vyšetřováno 158 osob kvůli sexuálnímu zneužívání v katolické církvi. Oběťmi jsou děti i dospělí

Číst článek

AFP zároveň upozorňuje, že Cristian Precht je v Chile považován za symbolickou osobnost obrany lidských práv během vojenské diktatury Augusta Pinocheta v letech 1973 až 1990. V tomto období měla junta na svědomí životy více než 3200 lidí.

Chilská katolická církev už v roce 2012 Cristiana Prechta zbavila kněžského úřadu na pět let poté, co vatikánská Kongregace pro nauku víry ověřila a potvrdila vyšetřování, které označilo jako „pravděpodobné informace o nevhodném chování vůči plnoletým i nezletilým osobám“.

Nedávno byl tento kněz obviněn oběťmi, že zatajoval skutečnosti o pohlavním zneužívání páchaném osobami působícími v chilské katolické církvi v uplynulých desetiletích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme