Nebezpečné zásilky dostala ukrajinská velvyslanectví v Dánsku a Rumunsku. Nezastrašíte nás, řekl Kuleba

Další ukrajinská velvyslanectví obdržela „nebezpečné balíčky“, oznámil podle serveru Jevropejska pravda ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. V úterý podle něj takové zásilky dostaly ukrajinské diplomatické mise v Rumunsku a Dánsku. Ukrajinské zastupitelské úřady v několika evropských zemích včetně Česka obdržely v uplynulém týdnu balíčky obsahující zvířecí oči. K zodpovědnosti se nikdo nepřihlásil.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba | Foto: Ukraine Government / No10 Crown Copyright | Zdroj: Profimedia

„Máme nové případy nebezpečných zásilek zasílaných na naše velvyslanectví. Dnes přibyla velvyslanectví v Rumunsku a Dánsku,“ řekl v úterý Kuleba na tiskové konferenci.

„Všichni, kdo nadále posíláte tyto balíčky a terorizujete naše velvyslanectví, uklidněte se, prosím, a neplýtvejte svým časem a penězi na poštovní známky. Ničeho tím nedosáhnete. Pro všechny nepřátele ukrajinské diplomacie mohu zopakovat – nebudete schopni nás zastrašit ani zastavit,“ dodal ministr.

Krvavé balíčky pro ukrajinský konzulát v Brně šetří policisté jako obecné ohrožení

Číst článek

Ukrajinská média už dříve během úterý informovala o tom, že ukrajinské velvyslanectví v Bukurešti dostalo dopoledne dvě podezřelé obálky. Na místě podle agentury Ukrinform zasahovala rumunská policie, tajná služba a zřejmě také pyrotechnici.

Podobné zásilky dostaly v posledních dnech ukrajinská velvyslanectví a konzuláty v řadě evropských zemích včetně zastupitelských úřadů v Česku, Polsku, Maďarsku, Nizozemsku, Chorvatsku nebo Itálii. V pondělí ukrajinská diplomacie evidovala 21 případů výhrůžek ambasádám a konzulátům ve 12 zemích.

V pondělí španělská pošta zachytila tři další podezřelé obálky adresované ukrajinské ambasádě v Madridu a konzulátům této země v Barceloně a Málaze. Byly v nich zvířecí oči, uvedla agentura Reuters. Minulý týden španělské úřady odhalily několik dopisových bomb, které podle všeho souvisejí s Ruskou válkou na Ukrajině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme