Mimo reklamace si zákazníci stěžují třeba na dobu dodání. U zboží totiž tyto e-shopy často uvádí expedici do 24 hodin, to ale neznamená, že zboží brzy dorazí.
Různé „velmi výhodné“ nabídky zveřejňují podvodníci na Facebooku. Stránka se tváří jako oficiální od internetového obchodu Kytary.cz, ale není, potvrzuje marketingový ředitel e-shopu Filip Černý.
Předmětem stížnosti má být třeba to, že e-shop nepočítá slevy podle evropských pravidel a nedostatečně informuje o možnosti reklamace nebo odstoupení od smlouvy.
Firma s oficiálním názvem Mammoth zkrachovala letos na jaře poté, co z e-shopu zmizely telefony a sluchátka značky Apple a jejich dodavatelům tak zůstaly dluhy za zhruba 5 miliard korun.
Doručovací společnosti a e-shopy, které oslovil Český rozhlas, doporučují nenechávat nákup vánočních dárků na poslední chvíli a také radí pečlivě kontrolovat dostupnost vybraného zboží.
Spotřebitelské centrum dTest společně se Státním ústavem pro kontrolu léčiv varují před podvodnými a neschválenými léky a doplňky stravy. Na jejich prodej se zaměřují takzvaní ezošmejdi.
Z loajálních zákazníků, kterými Češi dlouhá léta byli, se stávají lovci nejvýhodnějších cen. Hodnocení kvality daného internetového obchodu se tak posouvá až na další příčky.
TikTok v Evropské unii umožní uživatelům zapnout řazení příspěvků i bez doporučovacího algoritmu. Firma změnu oznámila na svém blogu. Jde o reakci na evropský regulační Akt o digitálních službách
Nemáte náhodou kradený mobil od Applu? Pokud ano, mohli byste za takové zjištění dostat až 100 tisíc korun. Vlastník zkrachovalého e-shopu vyhlašuje akci „Lovci jablek“.
Český rozhlas získal další detailní informace o obchodech e-shopu i Janouškově minulosti. Celý případ se může stát jedním z největších podvodů v Česku.
Z kauzy zkrachovalého e-shopu Mamut, který až do začátku letošního roku prodával mobilní telefony a příslušenství, se zřejmě stává jeden z největších podvodů v Česku.
Kriminalisté také získali rozsáhlé seznamy prodejců a kupujících po celém světě a tisícovkám „zákazníků“ prodejců drog tak hrozí stíhání, uvedl Europol.
Sami si praží kávu, vyrábějí čokoládu nebo mají malé vinice a prodávají víno. Podobných podnikatelů na internetu v letos rychle přibývá, jen v lednu jich zamířilo na trh o 20 procent víc než loni.
Manažer výrobce v prohlášení pro média uvedl, že firma dodala 300 tisíc balení, původně mělo do Vánoc přijít jen 100 tisíc dávek. K dispozici je i slabší varianta léku pro děti od tří měsíců.
Tisíce pošťáků se chtějí soudit kvůli nerovným mzdám, podle deníku E15 ale může jít o žalobní byznys. Iniciativa Rovná mzda jim sice nabízí služby bezplatně, v případě úspěchu ale chce podíl.
Zájem se tak vrací na předkrizovou úroveň, v některých obchodech ji převyšuje. Přes přetrvávající problémy s dodávkami jsou prodejci tímto zbožím dostatečně zásobeni.
Celkem inspektoři rozdali pokuty za necelých 12 milionů korun. Nejčastěji na e-shopech chyběly informace o prodávaném zboží nebo o podmínkách reklamace.
V tisku se ve středu dočtete, že zaměstnanec soudu v Českých Budějovicích umožnil získat znalecké razítko desítkám zájemců, kteří neměli potřebné vzdělání, píše Právo.
Firma na internetu i prostřednictvím letáků nabízela čipy, které si podle podniku měli lidé lepit na tělo, aby si posílili imunitu a chránili se před covidem-19.
E-shop nabízí mimo jiné sadu pěti kusů látek určených k podpoře zmírnění poškození mRNA vakcínami. Stránkou se zabývá potravinářská inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv, zjistil iROZHLAS.cz.
Podle mluvčího inspekce Jiřího Fröhlicha šlo například „neinformování spotřebitele o možnostech reklamace, možnostech využívání mimosoudního řešení sporů“.
Česká obchodní inspekce v pondělí informovala o výsledcích kontrol za 1. čtvrtletí letošního roku. Porušení předpisů bylo zjištěno u poloviny e-shopů, jimž byla udělena pokuta za téměř 1,5 mil. korun.
Většina prodejen nepotravinářského zboží od ledna nemohla prodávat vůbec nebo v omezené míře. Pokles ale zaznamenaly i prodejny potravin či čerpací stanice.
Podle dat analytické společnosti IQVIA činil meziroční nárůst prodeje léků sedm procent. Výrazné zvýšení tržeb zaznamenaly například internetové lékárny, a to o 54 procent.