MHD Praha

|Veronika Neprašová |Regiony

Kompletní změny pražské MHD se odkládají, ROPID musí návrh přepracovat

Změny se ruší, vše zatím zůstává více méně tak, jako doposud, vzkazuje Pražanům i návštěvníkům metropole náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD. Návrh, kterým chtěla společnost ROPID razantně změnit veřejnou dopravu v hlavním městě, totiž odmítl. ROPID tak musí začít znovu a cestující můžou na následující měsíce obavy o svůj oblíbený spoj pustit zase z hlavy.

|Evelyna Kulíšková, Jakub Marek |Regiony

S pražskou MHD je spokojeno více cestujících než dřív, tvrdí Ropid

Cestující v pražské MHD jsou i po zářijové rošádě na většině tramvajových i autobusových linek spokojenější než v minulých letech. Do kolonek spokojený nebo téměř spokojený se zařadilo 93 % cestujících, což je o 6 procent víc, než v roce 2011. Celkově by pak lidé hromadnou dopravu v hlavním městě oznámkovali dvojkou. Vyplývá to z ankety, kterou po zavedení podzimních změn nechal zpracovat pražský organizátor dopravy Ropid.

|Jan Herget, Simona Bartošová |Regiony

Praha chystá revoluci v MHD. Zavádí páteřní tramvajové linky a metrobusy

Praha chystá největší změnu systému veřejné dopravy za posledních 25 let. Zhruba polovina tramvají a desítky autobusů pojedou od zítřka jinudy. Některé tramvajové linky budou mít v centru stejnou trasu a rozvětví se až na okraji města. Nevýhodou, kterou už cestující kritizují, jsou častější přestupy. Naproti tomu přibudou další páteřní tramvajové linky.