Mýtný systém se spustí včas

Ministerstvo dopravy se ve čtvrtek dohodlo s firmou Kapsch na novém dodatku ke smlouvě o mýtném. Mýtné se začne od nákladních vozidel vybírat na českých dálnicích a rychlostních silnicích od 1. ledna 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

Obě strany vyřešily poslední sporný bod, kterým byla výše úhrad za případnou nefunkčnost systému. Podrobnosti o dohodě zveřejní obě strany až zítra. Na spuštění plateb mýta už jsou připravena i kontaktní a prodejní místa. Potvrdil nám to zástupce firmy, která se stará o administrativní zázemí projektu Tomáš Vaník.

"Bylo proškoleno něco přes 1000 lidí, kteří jsou v podstatě obsluhou kontaktních distribučních míst, 15 a kontaktních a 160 distribučních míst bylo vybaveno potřebnou technikou, hardwarem, počítači, čtečkami, pokladnami a tak dál," řekl Vaník.

Jednání o novém dodatku trvalo dva dny a iniciovalo ho ministerstvo dopravy, protože chtělo narovnat nevýhodné postavení Česka vůči firmě Kapsch.

Stát se totiž v prvním dodatku mimo jiné zavázal, že převezme veškerou odpovědnost za provizorní řešení systému, například naftové agregáty místo elektrických přípojek, a navýšil dohodnutou odměnu. Nevýhodnost ale rakouská firma vždy popírala.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme