Trenér Alois Hadamczik zvažuje, koho povolá za zraněného Sobotku

Tři dny před odletem na olympijské hry do Soči musí trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik řešit změnu v nominaci. Z ní vypadl kvůli zranění útočník St.Louis Vladimír Sobotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Sobotka (uprostřed) rozhodl v NHL o výhře St. Louis nad Edmontonem | Foto: Reuters

„Je to citelná ztráta, protože druhý útok měl hrát ve složení Voráček – Krejčí – Sobotka. Má famózní sezonu, je silný v osobních soubojích. Dvakrát jsem s ním mluvil, poslal nám i snímky z magnetické rezonance a bohužel jeho zranění je tak vážné, že nemůže nastoupit,“ potvrdil Hadamczik.

Koho bude nominovat na Sobotkovo místo, zatím jasné není. Nabízí se samozřejmě několik variant a největší nominační kritici mluví o útočníkovi Calgary Jiřím Hudlerovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem hovořil Miroslav Augustin.

„S Jirkou Hudlerem nemám žádný problém. To, co se objevilo v médiích a jak se prezentují někteří zhrzení hráči, to je morální ostuda. Vím, že fandové mají také právo na svůj názor, ale nejdříve bychom měli dát týmu důvěru a pak až kritizovat,“ vrátil se k ohlasu na opomenutí Hudlera v nominaci Alois Hadamczik.

Ani tentokrát totiž není Jiří Hudler jediným kandidátem na uvolněné místo. „Sobotka byl vyloženě defenzivní a silový hráč. Uvidíme, koho místo něj, ještě se budeme radit s kolegy a rozhodnutí bychom chtěli udělat do středy. Jestli to bude Jirka Hudler nebo někdo jiný, to uvidíme. Jsou ve hře i hráči, kteří mají méně bodů,“ vysvětluje reprezentační trenér.

Bude rozhodovat momentální forma a některé hráče uvidí do středy trenér přímo v akci. „Budu ještě sledovat Martina Erata, který se mnou byl na olympijských hrách, byl na mistrovství světa a nikdy nezklamal. Letos sice nemá tak skvělou sezonu, ale v posledních pěti, šesti zápasech šla jeho forma nahoru. Dostává více prostoru, hraje v druhém útoku zhruba sedmnáct minut za zápas.“

Centr Sobotka má zraněné koleno a přijde o olympijské hry

Číst článek

Ale není to jen o Hudlerovi nebo Eratovi. Ve hře může být Jan Kovář z Magnitogorsku nebo i někdo jiný z Evropy. „Teď nejsem schopný říct, kdo to bude, protože ještě vstřebávám zklamání ze zranění Sobotky a pak se musím rozhodnout, jestli překopat celou sestavu nebo vybrat hráče, který zaplní jeho místo.“

Start českého týmu na olympijských hrách v Soči se blíží, ale hráče v NHL stále ještě čeká několik zápasů. Nemá Alois Hadamczik obavy z dalších špatných zpráv?

„Nikdy nevíte, co se stane nebo nestane. Už bych si přál jenom jednu věc. Abychom tři dny před odjezdem do Soči byli Češi a fandili týmu, který nás bude reprezentovat. Teď se dočtu, jak Hamrlíkové kritizují Nedvěda a Kaberleho. O nich jsem si nemyslel, že jsou morálně tak špatní. Ať kritizují mě, že jsem vzal tyto hráče. Ale aby takhle mluvil hráč o hráči, to se nenosí. A pokud říkají, že by se to v Kanadě nestalo, tak mají pravdu, protože oni by to slovo v Kanadě ani nedostali,“ dodal rozhořčeně Alois Hadamczik.

Miroslav Augustin 1, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme