Boulařce Sudové unikl přímý postup do olympijského finále o jedno místo

Boulařky Nikola Sudová a Tereza Vaculíková nepostoupily na olympijských hrách přímo do finále. V kvalifikaci Sudová obsadila první nepostupovou jedenáctou příčku, Vaculíková skončila dvacátá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká boulařka Nikola Sudová při kvalifikaci do olympijského finále | Zdroj: ČTK

Druhou šanci budou mít české reprezentantky v sobotu, kdy se pojede druhá kvalifikace. Z ní do finále projde dalších deset akrobatek.

Sudová za svou jízdu dostala celkem 20,38 bodu a na desátou Rusku Rachimovovou ztratila pouhou desetinu bodu.

Fanouškům se jízda Nikoly Sudové líbila. Zvlášť povedené salto s krosem kvitovali a také sama česká boulařka se v cíli usmívala.

„Se skoky jsem relativně spokojená. Člověk si to sice neuvědomuje, ale při nervozitě tuhnou nohy. Byla by potřeba rychlejší jízda, navíc jsem udělal i pár chybiček," uvedla po závodu pro Český rozhlas Sudová s tím, že právě drobné chyby ji stály postup.

„Pod prvním můstkem mě to lehce rozkopalo, pak mi dlouho trvá, než se dostanu do obvyklé rychlosti. To byl právě ten největší problém. Pak mě někde uprostřed jedna boule kopla, byla jsem moc na kraji a nejela jsem rovnou stopou,“ dodala Sudová, která bojuje už na svých čtvrtých olympijských hrách.

Když zkušená boulařka svou jízdu s úsměvem a krásnými, barevně pestrými lyžemi hodnotila, ještě věřila, že postoupí. Až předposlední z šestadvacítky startujících ji poslala do druhé části kvalifikace.

Kvalifikaci ovládla jedna z favoritek Američanka Hannah Kearneyová před kanadskými sestrami Dufourovými-Lapointeovými. Druhá skončila Chloe a třetí místo připadlo Justine.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:
Akrobatické lyžování, jízda v boulích - kvalifikace:
Ženy: 1. Kearneyová 23,05 b., 2. Ch. Dufourová-Lapointeová 22,64, 3. J. Dufourová-Lapointeová 22,28, ...11. Sudová 20,38, 20. Vaculíková (obě ČR) 17,46 - obě pojedou v sobotu druhou kvalifikaci.

Pavel Petr, Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme