Americký herec a tanečník John Travolta slaví 60. narozeniny

Pomáda, Horečka sobotní noci nebo Pulp Fiction. Společným jmenovatelem těchto filmů je John Travolta. Černovlasý tanečník s uhrančivým pohledem, který umí skvěle zpívat i hrát. Dnes oslaví 60. narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Travolta na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech | Foto: Filip Jandourek

Vyrůstal ve státě New Jersey jako nejmladší ze šesti dětí, jeho otec původem z Itálie prodával pneumatiky, matka vyučovala herectví.

Nejprve jezdil s muzikálovou společností, dvakrát si zahrál malou roli ve filmu. Pak v roce 1977 natočil muzikál Horečka sobotní noci. Byl nominován na Oscara, stal se idolem mládeže.

O rok později přišel možná ještě slavnější muzikál Pomáda, ve kterém vytvořil pár s australskou herečkou Olivií Newton-John.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výročí Johna Travolty připomněla redaktorka Michaela Vetešková

Pak jeho hvězda slávy začala pohasínat, v 90. letech zablikala, když natočil sérií komedií Kdopak to mluví a v plné síle se rozzářila, když ho režisér Quentin Tarantino obsadil do filmu Pulp Fiction - Historky z podsvětí.

„Pocházím z dělnické třídy, byli jsme chudí a v podstatě jediné, co jsme měli, bylo umění. Já jsem nikdy nevěřil, že bych mohl vydělávat velké peníze tím, co mě skutečně baví, a to je herectví a tanec. Zažil jsme mnoho těžkých chvil a velkých ztrát, ale právě díky svému původu jsem se s tím dokázal vyrovnat,“ řekl Radiožurnálu John Travolta, když navštívil loňský filmový festival v Karlových Varech.

Před čtyřmi lety přišel o nejstaršího, tehdy 16letého syna. Zemřel na srdeční chorobu zvanou Kawasakiho nemoc. Tragickou událost mu prý pomohla překonat víra. Od roku 1975 je členem Scientologické církve.

Travolta vlastní několik boeingů, s jedním z nich v roce 2005 pomáhal lidem, kterým hurikán Katrin zničil domy. Vysoké částky posílá na charitu pravidelně.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme