Zpěvák David Bowie se stal vůbec nejstarším držitelem ceny Brit Awards

Zpěvák David Bowie a skupina Arctic Monkeys byli hlavními postavami každoročního předávání cen Britského fonografického průmyslu. 67letý Bowie dostal cenu pro nejlepšího britského zpěváka. Kapela Arctic Monkeys pak večer v Londýně získala hned dvě ocenění Brit Award. Sheffieldská sestava navíc taky živě zahrála a pobavila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina One Direction (zleva Louis Tomlinson, Zayn Malik, Harry Styles, Liam Payne a Niall Horan) přebírá cenu Brit Awards 2014 | Zdroj: ČTK

Úspěch Arctic Monkeys se dá popsat basketbalovým termínem „triple-double“, protože indie-rocková čtveřice ze severní Anglie ovládla potřetí kategorii o nejlepší britskou skupinu a zároveň se pyšní i albem roku. Předtím se jí to podařilo v letech 2007 a 2008.

„My si přitom vsadili 15 liber, že nejlepší skupinou budou One Direction,“ prohodil v jednom ze svých děkovných proslovů frontman Arctic Monkeys Alex Turner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předávání cen Brit Awards sledoval londýnský zpravodaj ČRo Jiří Hošek

One Direction přesto nesmutnili. Chlapecká skupina zabodovala v kategorii globální úspěch a došla si i pro cenu za video roku, o níž hlasovali živě diváci na sociálních sítích.

David Bowie dokázal v průběhu večera nevídané – „ukrást show“, na které vůbec nebyl přítomen. Ocenění pro nejlepšího britského zpěváka, pro něj první od roku 1984, bylo značným překvapením.

Ještě větším ale vzkaz, který za hudebníka tlumočila modelka Kate Moss, oblečená stylově v kostýmu Ziggyho Stardusta. „Děkuju mockrát a Skotsko, zůstaň s námi,“ vzkázal v nepřítomnosti s poukazem na nadcházející referendum o skotské nezávislosti Bowie.

Nejlepší britskou zpěvačkou se podle očekávání stala Ellie Gouldingová. Z účinkujících sklidila největší potlesk Beyoncé. Nečekaně se na pódiu londýnské O2 arény objevil taky zpěvák Prince, který předával jednu z cen.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme