V Přední Výtoni u Lipna postaví nové parkoviště, odstavená auta blokují průjezd obcí

Parkoviště pro 50 aut u areálu letních sportů vybuduje Přední Výtoň na Českokrumlovsku. Auta odstavená na silnici tak už nebudou omezovat průjezd touto rekreační oblastí u Lipenské přehrady. Pokud obec dostane dotaci, opraví i střechu obecního úřadu. Přestože má letos v rozpočtu asi o dva miliony méně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní nádrž Lipno. | Foto: Jana Matznerová

Nové parkoviště bude stát nejvýše jeden milion korun, hotové bude už do léta, kdy do obce přijedou turisté.

„Jedná se o parkoviště asi na 50 aut, které bude sloužit pro areál letních sportů,“ říká tajemník obecního úřadu v Přední Výtoni Martin Řepa.

Parkoviště má v obci s asi 220 obyvateli zvýšit bezpečnost motoristů. Odstavená auta by v sezóně už neměla blokovat provoz na silnici, kterou hojně využívají turisté.

Obec plánuje také opravu krovu a střešní krytiny na budově obecního úřadu. Chce se zbavit eternitových tašek a hnijícího krovu.

Letošní rozpočet Přední Výtoně
- příjmy: 6,3 milionu Kč
- výdaje: 6,6 milionu Kč
- parkoviště: 1 milion Kč
- oprava střechy a krovu obecního úřadu
(1,5 milionu Kč) - pokud obec dostane dotaci
zdroj: Přední Výtoň

O příspěvek na opravu památkového objektu požádala Přední Výtoň například Jihočeský kraj.

„Uvidíme, jestli dostaneme nějakou dotaci. Když jí nedostaneme, tak to pravděpodobně odložíme,“ vysvětluje tajemník Řepa. Náklady odhaduje na 1,5 milionu korun.

Vloni se obci dařilo udržet v rovnováze příjmy a výdaje, letos ale bude situace složitější. Sníží se objem peněž, který bude obec přerozdělovat z daňových výnosů.

„Dostaneme asi o dva miliony méně. Máme nějakou rezervu z minulých let, takže se s tím nějak musíme vypořádat,“ dodal Řepa.

Letos Přední Výtoň plánuje hospodařit s příjmy 6,3 miliony korun a výdaji o necelých 300 tisíc vyššími.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme